TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Dünyada İlahi Kelamın Dokunmadığı Gönül Kalmıyor

Dünyada İlahi Kelamın Dokunmadığı Gönül Kalmıyor
İDDEF, dünyanın birçok bölgesinde yaptığı eğitim çalışmaları kapsamında ilim talebelerine ve imkânsızlıklardan dolayı yüce kitaba ulaşamayan kimselere ilahi kelam Kur’an-ı Kerim’i hediye ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Müslümanlar olarak gönülden bağlı olunan yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim’in İslam coğrafyasının her köşesine ulaşması ve her zaman okunabilmesi için kardeşlerimizi kutsal emanetle kuşandırıyor. Yaptığı eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla dünyanın en ücra köşesindeki Müslümanların Kur’an-ı Kerim sahibi olması için dertlenen İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle Kur’an-ı Kerim’in daha rahat okunabilmesi ve daha iyi anlaşılabilmesi için ilahi kelamı ulaştırıyor.

iddef-kuranikerim-dagitim (1)

Her Müslüman için hayat rehberi olan Kur’an-ı Kerim, hidayettir; dünyada yolunu kaybetmek istemeyenlere, dine uygun yaşamaya çalışanlara, muttakîlere bir rehberdir. Kur’an doğruyla yanlışı birbirinden ayıran, gerçeklerin fark edilmesini sağlayan Kelâmullah’tır. Kur’an, şifa ve rahmettir; dertli gönüllere deva, suya muhtaç iklimlere bolluk ve berekettir. Bu vesileyle her Müslüman’ın Kur’an-ı Kerim’inin olmasını hedefleyen İDDEF, mazlum ve mağdur coğrafyalarda hediyelere devam ediyor.

iddef-kuranikerim-dagitim (2)

İslam coğrafyası içinde özellikle en fakir ülkelerin yer aldığı Afrika kıtasında Müslümanlar çeşitli sıkıntılarla mücadele ediyor. Kur’an’a ulaşmakta zorluk çeken Müslümanlar, özellikle kağıt ve kırtasiye malzemelerinin pahalı ve ulaşılması güç şeyler içinde olması hasebiyle doğal olarak ilahi kelama sahip olamıyor. Ülkede İslami eğitim alan çocuklar, Kur'an-ı Kerim ayetlerini yazdıkları luh adı verilen tahta levhalarda öğrenim zorluğu yaşıyor. Afrika’da eskilerden günümüze bir gelenek olarak gelen luh sistemiyle öğrenilen ayetleri, Kur’an-ı Kerim’le pekiştiriyorlar. İDDEF’in ülke ve bölgelerde yaptığı çalışmalarla, hafızlık yapan binlerce talebeye Kur’an ulaştırılıyor. Bu vesileyle hayırseverler Kur’an’ı aldıklarında yaşadıkları sevinçlere ortak olduğu gibi belki de ilk kez bir çocuk veya yetişkini Kur'an-ı Kerim’le tanıştırıyor.


Yüce Allah (c.c) İsra suresi 9. ayette şöyle buyuruyor: “Şüphesiz bu Kur’an en doğru olana iletir; dünya ve ahiret için yararlı işler yapan müminlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler”

iddef-kurani-kerim-hediye (6)

Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyuruyor: “Sözlerin en doğrusu, Allah’ın Kitabı; hâl ve tavrın en güzeli ise Muhammed’in hâl ve tavrıdır.”

iddef-kuranikerim-dagitim (3)

İDDEF, Allah kelâmının dokunmadığı gönül kalmasın diye yurt dışındaki Müslümanlara hediyelerin en güzelini ulaştırmaya devam ediyor.

iddef-kuranikerim-dagitim (3)

“Öleceğim zaman son nefesim kalsa, yine size okuyun derim” Mahmud Efendi Hz. (K.s)

iddef-kurani-kerim-hediye (2)

Siz de inananlar için bir hidayet rehberi ve rahmet olan Kur’an-ı Kerim’i, yurt dışında imkansızlıklara rağmen ilim tahsil eden talebelere hediye ederek yüzlerde tebessüm olabilirsiniz.


Kur'an Hediye Et

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU