TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Burkina Faso'da Bir Proje Daha Yükseliyor

Burkina Faso'da Bir Proje Daha Yükseliyor
İDDEF, Burkina Faso’nun Sebse bölgesinde üç sınıflı medrese, mescid ve su kuyusundan oluşan projenin temelini attı. Çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğü bölgede ücretsiz eğitime kavuşulacak olmanın şimdiden mutluluğu yaşanıyor.

Afrika’daki yoksulluk ve çeşitli sosyal nedenlerle eğitim alamayan genç nesli medrese inşa ederek ücretsiz eğitime kavuşturan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Burkina Faso’da 8 yıldır sürdürdüğü İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarına her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor.

Bir Tuğla da Sen Koy

İslami eğitim ve kalıcı eser çalışmaları kapsamımda Afrika kıtasında eğitim fidanlarını hayırseverlerin verdiği destekle filizlendirmeye tüm gücü ve gayretiyle devam eden İDDEF, medrese, mescid ve su kuyusundan oluşan projenin çalışmalarına başladı. Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’nun başkenti Vagadugu’ya 85 kilometre uzaklıkta bulunan Sebse karyesinde temel atma merasimi yapıldı. Sebse karyesinde, 120 m² büyüklüğünde medrese, 80 m² mescid ve su kuyusu inşası başlarken, düzenlenen törende heyecan ve mutluluk bir arada yaşandı.

iddef-burkina-faso-medrese-insasi-sebse

Sebse’de yaşayan halkın, çocukların, hocaların ve bürokratların katılımıyla gerçekleşen programda yapılan konuşmaların ve edilen duaların ardından medresenin ilk tuğlaları örülmeye başlandı. Çalışmaların hızlı ve özveriyle sürdüğü projenin en kısa sürede bitmesi hedefleniyor.


Ülkedeki eğitimin yaygın, ulaşılabilir ve aynı zamanda mezun olan talebelerin kalıcı ve sürdürülebilir kalkınmanın öncüleri olmasını hedefleyen İDDEF, ‘İnsana Değer’ vizyonuyla çıktığı yolda, tebliğ ve davet hizmetlerini yerine getiren, tebliğ, tedris ve tasavvuf üçgeninde ehl-i sünnet vel-cemaat anlayışının güneşin doğduğu her yere ulaşması için çalışıyor.

Sebse’deki kardeşlerimize umut olan projeye destek olmak isteyen hayırseverler İDDEF’in 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezini arayıp detaylı bilgi alarak yardımda bulunabilirler.İDDEF Medreselerinde Dikkat Çeken Başarı

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU