TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Medreselerinde Dikkat Çeken Başarı

İDDEF Medreselerinde Dikkat Çeken Başarı
Burkina Faso’nun en başarılı medreselerinden olan 15 Temmuz Şehitleri Medresesi’nde yıl sonu programı düzenlendi. Büyük bir coşku ve heyecanın yaşandığı programda en başarılı iki talebeye bisiklet hediye edildi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) bünyesinde 2017 yılından bu yana Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’nun Niou kasabasında hizmet veren ve 105 talebenin eğitim gördüğü 15 Temmuz Şehitleri Medresesi’nde talebelerin, velilerin, hocaların ve bürokratların katılımıyla yıl sonu kapanış merasimi gerçekleştirildi. 

burkina-faso-iddef-2020-egitim-yil-sonu (1) 

2019-2020 eğitim öğretim yılı kapanış programında yapılan konuşmalarda İDDEF’in ülkedeki İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarından övgüyle bahsedilirken, en başarılı kız ve erkek talebeye yerel makamlarca bisikletler hediye edildi.

burkina-faso-iddef-2020-egitim-yil-sonu (1)

15 Temmuz Şehitleri Medresesi'nde Yüzde 95 Başarı

İDDEF Burkina Faso Temsilcisi Ali Ghaname yaptığı açıklamada, “İDDEF’in Burkina Faso-8 Karye projesiyle inşa edilen 15 Temmuz Şehitleri Medresemizde çok sevinçli ve heyecanlı bir gün yaşadık. Burkina Faso başta olmak üzere tüm Afrika kıtasına verimli ve kaliteli bir eğitim sunmak için hafızlık ve şer-i ilimler ile fenni ilim derslerinin verildiği medresemizde çok kısa sürede yüzde 95 başarı oranı yakalandı ve hem bölgede hem de ülkede kabul edilir, sahiplenir durumdayız. İDDEF adına tüm hocalarımızı tebrik ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Elhamdülillah çok bereketli çalışmalar neticesinde ülkemizde eğitim fidanları filizlenmeye devam ediyor. Medresemizde üç sınıf, iki hoca lojmanı ve bir su kuyusu bulunuyor. Ayrıca 2019 yılında İDDEF’imizin başlatmış olduğu aydınlatma projesi kapsamında güneş enerjili elektrik sistemiyle hem sınıflarımız hem de bahçemiz akşamları aydınlık oluyor. Özellikle talebelerimiz sınav döneminde akşamları da rahatlıkla çalışabiliyor. Hayırseverlerin destekleriyle hummalı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

burkina-faso-iddef-2020-egitim-yil-sonu (1)

Program sonunda ise Türkiye’ye, İDDEF’e ve tüm hayırseverlere teşekkür edilerek, selam gönderildi.

burkina-faso-iddef-2020-egitim-yil-sonu (2

burkina-faso-iddef-2020-egitim-yil-sonu (2)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU