TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Bir Talebe Bin İnsan

Günümüzde ekonomik ve sosyal meseleler hususunda büyük zorluklarla mücadele eden Müslüman toplulukların çoğunluğu düzgün bir İslami eğitime ulaşma olanağına sahip değil. Bu durumu, bazen Afrika’da iç savaş yüzünden yetim kalan ve medresesini yarıda kesmek zorunda kalan bir kız çocuğu olarak, bazen de Orta Asya’da finansal durumlardan, politik baskılardan medresesi kapandığı için hafızlık hayali hiç gerçekleşmeyen bir erkek çocuğu şeklinde görebiliyoruz. 

Talebe Üstlenmek İstiyorum

Biz inanıyoruz ki her Müslüman evladı, İslam’ı en iyi şekilde öğrenme imkânına sahip olmalı. Kişinin ekonomik, sosyal, fiziki, coğrafi ya da herhangi bir bireysel durumu eğitimine engel olmamalı. İDDEF olarak hiçbir zaman ayrımcılığa yer bırakmaksızın İslami eğitim talep eden herkese bu imkânı sağlamayı, kendimize hedef edindik.


Talebe Üstlenme Nedir?

Yurtdışında hafızlık ve İslâmi ilimleri okuyan talebelerimizin aylık eğitim masraflarını üstlenmek isteyen, böylece bir alim, bir hafız yetiştirmek temennisinde bulunanlara bu hayırlı işte bir imkan sunmaktır.
   

Hangi Ülkelerde Medrese Faaliyeti Vardır?

Bugün Moritanya, Senegal, Gine, Mali, Gana, Burkina Faso, Nijer, Benin, Nijerya, Fildişi Sahili, Kosova, Sudan, Etiyopya (Habeşistan), Somali, Kenya, Uganda, Tanzanya, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Hindistan, Kamboçya, Malezya, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Meksika, Çad, Bosna Hersek, Sırbistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Sri Lanka olmak üzere 33 ülkede toplam 61 medresemiz bulunmakta olup, medreselerimizin sayısı artmaktadır. Projemiz vasıtasıyla adı geçen ülkelerdeki bilerce talebemizin ve bu ilimleri tahsil etme niyetinde olan binlerce potansiyel talebenin faydalandırılması planlanmıştır. İDDEF, 33 ülkede 10 bin talebeye desteklerinizi yıl boyunca ulaştırmaktadır.


Bir Talebenin Aidatını Nasıl Üstlenebilirim?

Talebelerimizin aidatını üstlenmek isteyen hayırseverler, internet sitemizden, Merkez Ofisimiz Fatih Çarşamba, Sultangazi, Esenler ve Ümraniye ofisimize bizzat gelerek veya da 0212 621 00 65 numaralı telefonu arayıp, merak ettiklerinizi sorarak başvuru formu doldurduktan sonra, kendilerine istedikleri sayıda talebeler tahsis edilerek bilgileri paylaşılır.
   

Talebenin Eğitim ve Gelişim Bilgileri Gönderiliyor mu?

Üstlenilen talebenin 6 Ay’dan 6 aya talebenin Eğitim ve gelişim bilgileri sistemde bulunan telefon numaranıza ya da bağışçının isteği üzerine e-mail yoluyla gönderilir.

Aidat Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Aidat ödemeleri aylık, 3 aylık, yıllık veya 2 yıllık olarak makbuz karşılığı elden, bankadan, internetten yahut PTT'dan yapılabilir. Banka, internet ve PTT üzerinden yapılan ödemelerde “TALEBE” notu açıklama kısmına kesinlikle düşülmelidir.

Bir Talebe Aidatı Ne Kadardır?

Hafızlık ve şer-i ilim tahsil eden bir talebenin eğitim aidatı, 1 ay için 400 TL olup, tahsil süresi 2 ilâ 5 yıldır.

Kim bilir belki gelecekte, çığır açan Fatih ve Fatihlerinden biri belki de sizin eseriniz olacaktır. Neden olmasın?