TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Medreselerimizde ücretsiz eğitim alan yetim ve öksüz kardeşlerimize siz de yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Gönül Coğrafyamızın Yetimleri Yalnız Değil


İDDEF olarak, dünyanın dört bir yanında hayırseverlerin destekleriyle inşa ettiğimiz 80 medresemiz ve 100 eğitim merkezimizde yoksul, engelli ve yetim talebeler; hocalarımızın titizlik içinde verdiği derslerle İslami eğitim ve hafızlık okuyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında ekonomik ve sosyal meseleler nedeniyle verimli bir İslami eğitim alamayan kız /erkek yoksul, yetim ve engelli talebelere desteklerinizle ücretsiz eğitim sağlıyoruz.

iddef-yetim

Dünya genelinde 140 milyondan fazla çocuğun savaş, işgal, çatışma, doğal afet, yoksulluk ve hastalık nedeniyle babasını veya hem anne hem de babasını kaybettiği, bu çocukların ise hayatlarını yetim ve öksüz olarak sürdürdüğü biliniyor. Özellikle kriz ortamından etkilenen ve türlü tehditlerle karşı karşıya olan yetimlere sahip çıkılması gönül coğrafyamızın huzuru ve birlikteliği için hayati önem taşıyor.

iddef yetim projesi

İDDEF olarak, yetimlerin eğitim alarak nitelikli bir birey olarak yetişmesini ve İslam’ı en iyi şekilde öğrenme imkânına sahip olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Desteklerinizle yetim kardeşlerimiz hem eğitimlerini alıyor hem de İslami eğitim çalışmalarına destek amaçlı sürdürülen insani yardım faaliyetleriyle kardeşlerimizin hayatları kolaylaşıyor. Hayırsever bağışçılarımızın zekat, fitre, fidye, kumanya yardımı, kurban, sadaka gibi yardımlarını yetimlere de ulaştırarak onların yüzlerini güldürüyoruz.

Siz de Allah yolunda ilim tahsil eden yetim talebelere destek olabilir, kol-kanat gererek onların yalnız olmadığını hissettirebilirsiniz. Yetim talebelere, bu sayfa üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destek olabilirsiniz.


Unutmayalım ki Allah-u Teala, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yetimleri himaye eden uyarılarda bulunuyor. Rabbimiz, Fecr Suresi 17. Ayette mealen şöyle buyurur; “Doğrusu siz yetime ikram etmiyorsunuz.” Yetimin korunup kollanarak, sahip çıkılmasının nimetini ümmetine anlatan Peygamber Efendimiz (S.A.V.) de “Ben ve yetimi himaye eden kimse cennette beraberiz” buyurarak yetime yardım edilmesi, kol-kanat gerilmesinin önemini ifade ediyor.

yetim

Medreselerimizde ücretsiz eğitim alan yetim ve öksüz kardeşlerimize siz de yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0