TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Afrika'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yemek ikramında bulunarak bir sofrada buluşabilirsiniz.

İDDEF olarak, hayırseverlerimizin yemek bağışlarını Afrika'daki yetim çocuklara, medreselerde ücretsiz eğitim alan talebelere, yoksul ailelere ve ihtiyaç sahibi kimselere ikram edilmesine vesile oluyoruz.


İhsan ve ikramın en kıymetlisinin yemek yedirmekle birlikte, açlık, yokluk ve yoksulluk çeken insanlara ulaşması büyük sevap ve faziletler taşır. Bu vesileyle hayırseverlerimizin nikah, düğün, sünnet merasimi, cemiyet, sadaka, ruhuna, hayır ve diğer çeşitli vesilelerle Afrika'da vermek istedikleri toplu yemek ikramlarını kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Ülkelerdeki ekiplerimizin pişirip hazırladığı yemekleri kurduğumuz sofralarda ikram ederek kardeşlerimizin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. 100 kişilik ve üzeri toplu yemek organizasyonu ikramında bulunan bağışçılarımıza isimlerinin yazıldığı pankartlı video ve fotoğrafları ulaştırıyoruz. 

iddef-yemek-ikrami

Afrika kıtası, yemek ve güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk yaşayan bir diyar.. Yetersiz beslenme nedeniyle Afrikalı çocuklar yılın 160 gününü hasta geçiriyor. Açlık, düzenli beslenememe ve yeterince protein alamama gibi nedenlerle hastalanan çocuklar yaşamını yitiriyor. Bir Müslüman'ın imkanları dahilinde ihtiyaç sahiplerini doyurmaya bizzat gayret etmekle birlikte, toplumda bu değerli görevin yerine getirilmesi için de gayret göstermesi çok sevaptır. Gıdaya ihtiyaç duyan Afrika'daki 7'den 70'e herkese yapılacak olan yemek ikramı en anlamlı bağışlardan bir olması nedeniyle büyük önem taşıyor. Nitekim Yüce Allah, Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmuştur:

“…Artık ondan hem kendiniz yiyin, hem de yoksula, fakire yedirin.” (el-Hac, 28)

“Yoksulu yedirmeye birbirinizi teşvik etmiyorsunuz!” (el-Fecr, 18)

Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

“Hastayı ziyaret edin, aç olanı doyurun, esiri kurtarın!” (Buhârî, Cihâd 171, Et’ime 1, Nikâh 71, Merdâ 4)

Siz de Afrika'da toplu yemek organizasyonu veya gücünüzün yettiğince yemek ikramında bulunarak muhtaç kardeşimizin bir sofrada buluşacağı gönül sofraları kurabilirsiniz. 

yemek i̇kramları

Afrika'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yemek ikramında bulunarak bir sofrada buluşabilirsiniz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0