TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gazze'ye Ambulans Ulaştırıyoruz

İşgalci İsrail'in saldırılarıyla ağır yara alan Gazzeli kardeşlerimize ambulans ulaştırıyoruz. Onların yaralarını birlikte sarıyoruz. Şimdi destek olma vakti!

Ramazan Bayramını Filistinli kardeşlerimize zehir eden işgalci İsrail’in yaptığı saldırılar üzerine süratle harekete geçerek Gazze’de, yıkımın yaşandığı bölgelerde acil yardım çalışmaları gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze’ye 5 adet tam donanımlı ambulans ulaştırıyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle 2 ambulansımızı teslim ederken, 3 ambulansımızın tedarik süreci devam ediyor.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, İsrail’in 10 Mayıs-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında 11 gün boyunca havadan ve karadan bombaladığı Gazze’de yaralanan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yardım kolileri, tıbbi malzeme, ilaç temin ederken hayırseverlerimizin desteğiyle ambulans ulaştırıyoruz. Emanetleri ulaştıran, sahada gözlem ve incelemelerini devam ettiren ekiplerimizle birlikte kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve acil ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Gazze’de Ambulans İhtiyacı Büyük

İsrail, Mescid-i Aksa’daki basın, saldırı ve zulümlerinin ardından, mübarek Ramazan ayının son günlerinde ve Ramazan Bayramı’nın ilk günlerinde de durmayarak savaş uçaklarıyla Gazze’nin çeşitli bölgelerini 11 gün boyunca bombaladı. Kardeşlerimizin bayram sevincini çalan, evlerini yıkan, yaralayan ve şehit eden işgalci İsrail yaptığı zulümlerle Gazze’ye zor günler yaşattı. Gıda, tıbbi malzeme ve kumanyanın acil ihtiyaçlar içinde olduğu Gazze’de en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi de ambulans. Yaralı kardeşlerimize ilk müdahalenin yapılması, en yakın hastaneye kısa sürede ulaştırılması, hastanelerden başka hastanelere veya evlerine sevki için saldırıların yaşandığı bölgeye ambulans sağlıyoruz.

ambulans-gazze-iddef

İDDEF olarak, hayırseverlerimizin desteğiyle tam donanımlı 2 adet ambulans tedarik ettik. 

iddef-gazze-ambulans-teslim
Teslim ettiğimiz ilk ambulans...

iddef-gazze-ambulans-2-ulastirdik

Teslim ettiğimiz ikinci ambulans...


Şehit ve Yaralılar Var

Terör devleti İsrail, Filistin’de Müslümanların asırlardır yaşadıkları toprakları gasp ettiği, kardeşlerimizin evlerini yıktığı ve evlerinden zorla çıkardığı gibi günlerce Gazze’ye saldırı gerçekleştirdi. İsrail'in Kudüs’teki baskından sonra abluka altındaki Gazze'de çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insan üzerine yağdırdığı bombalar nedeniyle onlarca kardeşimiz şehit oldu ve yaralandı. Gazze Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre 66'sı çocuk, 39'u kadın 248 Filistinli İsrail'in saldırısında şehit düştü. 1910 kişi yaralanırken, 120 binden fazla kişi evlerinden oldu. Kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

gazze-ambulans-iddef (3)

Sen de Destek Olabilirsin

Filistin’deki kardeşlerimize ambulans ulaştırılmasına katkı sunmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

gazze-son-durum-iddef-2021

gazze-son-durum-iddef-2021-yeni

gazze-ambulans-iddef (1)

gazze'ye ambulans ulaştırıyoruz

İşgalci İsrail'in saldırılarıyla ağır yara alan Gazzeli kardeşlerimize ambulans ulaştırıyoruz. Onların yaralarını birlikte sarıyoruz. Şimdi destek olma vakti!

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0