TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Dünyanın dört bir yanında ücretsiz hizmet veren Medreselerimizdeki eğitim ihtiyaçları için destek olabilirsiniz

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), asıl hedefi olan İslam dünyasına ‘eğitim’ hizmetini 40 ülke 100 eğitim merkezi ve 80 medresede özverili ve istikrarlı şekilde sürdürürken her Müslüman'ın eğitim imkanına sahip olması için çalışıyor. Siz de eğitim yuvaları olan medreselerdeki eğitim ihtiyaçlarına destek olarak, kardeşlerimizin eğitim hayatını kolaylaştırabilirsiniz.

İDDEF olarak hedef ediniyor, çalışıyor ve her Müslüman evladının İslam’ı en iyi şekilde öğrenme imkânına sahip olması gerektiğine yürekten inanıyoruz. Kardeşlerimiz doğup büyüdüğü topraklarda ekonomik, sosyal, fiziki ve coğrafi şartlar nedeniyle eğitimden mahrum kalmamalıdır. Ümmet diyarlarının çocukları hiçbir zaman ayrımcılığa uğramadan eğitime kavuşmalıdır. İslami eğitim talep eden herkese bu imkânı sağlamak için hayırseverlerimizin desteğiyle gayretle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.


İDDEF Mahmud Efendi Hazretlerinin her mahalleye bir erkek bir kız medresesi açma sevdasını kendisine ilke edinmiş olup, hem yurt içi hem de yurtdışında bu ilke doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır. Son yüzyılda islamın öğretisini üstlenecek alimlerin azlığı ve müslümanların dini meselelerini öğrenecekleri kurumların yeterli olmayışı veya aileden aldıkları geleneksel islam anlayışı ile Müslamanlar, islamı olması gerektiği gibi yaşayamamaktadırlar. Abdest almaktan evlenmeye, ticarete, miras bölüşülmesine kadar hayatın her safhasında olması gereken dini inançlarımızı, hayatımıza tatbik ederken doğru yapmak için ilim önderlerine, alimlere çok fazlaca ihtiyaç duymaktayız. 


EGITIM yazıp 7230'a SMS göndererek eğitim çalışmalarına 20 TL katkı verebilirsiniz.

Bu ihtiyaç doğrultusunda Merhum Efendi Hazretlerimizin (K.S.) aşağıdaki sözlerini kurumsal şiar olarak benimseyerek dünyanın dört bir tarafına medrese açmaya devam ediyoruz:

“Medrese açmak lazımdır."

‘Burası yeter hoca efendi... Nerede yeter! On kişi olsa, biri doymasa olmaz. Bu medrese bu mahalleye yeter. Yanındaki mahalleye de aynısı olacak. Ta Van’a, hudûda kadar. Hatta sınırdan da öteye lazım.”


eğitim yardım fonu

Dünyanın dört bir yanında ücretsiz hizmet veren Medreselerimizdeki eğitim ihtiyaçları için destek olabilirsiniz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0