TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Sadaka küçükbaş kurban bağışlarınızı mazlum coğrafyalardaki yoksul kimselere ulaştırıyoruz.

Sadaka Kurbanınız Yoksulların Tebessümü Olsun


Allah’ın rızasını gözeterek, yoksul kimselerin yüzünde oluşacak bir parça mutluluk ve dua niyetiyle kesilen kurban, sadaka çeşitlerinden sadece biridir. Selam vermenin dahi sadaka olduğu dinimizde sadaka infaktır, temizleyicidir, rızkı bollaştırıcıdır, üzerimize gelebilecek bela, musibet, kaza ve günahlara karşı bir kalkandır. Bu vesileyle İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, mazlum coğrafyalarda ilim tahsil eden talebe kardeşlerimize ve gerçek ihtiyaç sahiplerine sadaka kurbanı bağışlarınızı ulaştırıyoruz. Kurbanlarınızı hiçbir aracı kurum olmadan bizzat ülkelerdeki görevlilerimizle keserek mazlum ve mağdur olan kimselere tek tek teslim ediyor ve selamlarınızı iletiyoruz. Siz de sadaka olarak küçükbaş kurban kesebilir, sadakanızı yerine getirebilir ve yoksul kardeşlerinizin et yemesini sağlayabilirsiniz.

Not: Kurbanlarınız 3 gün içerisinde kesilip video linki kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak iletildiği gibi, iddef.org web sitemize giriş yaptıktan sonra Bağışlarım menüsünden de kesim videosunu izleyebilir veya indirebilirsiniz.

iddef-sadaka-kurbani

İnfak Ruhu Gelişiyor, Yüzler Gülüyor

Eğitim ve insani yardım çalışmalarımız kapsamında mazlum coğrafyalarda kurban bereketinin yıl boyunca sürmesi ve kardeşlerimizin sadece vacip kurban ibadeti döneminde değil tüm sene et yemelerini sağlamak için siz kıymetli hayırseverlerimizin bizlere emanet ettiği kurbanları kesiyoruz. İyi niyet ve temiz kalple verdiğimiz sadakaların değerini Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in “Sadaka olarak verilen bir parça ekmek, Allah katında Uhud dağı kadar büyür” hadisi şerifiyle hep birlikte içimizde hissediyoruz. Sadaka, Allah Teâlâ’nın verdiği nimetlere şükrün bir ifadesi olarak her türlü bağış ve infakı içermektedir. Yoksullara dağıtma amacıyla kesilen kurbanlar da binlerce kilometre öteden ulaşan bir hediye olarak Müslümanlar arasında infak ruhunu geliştiriyor ve yüzleri güldürüyor.


Sadaka Kurbanlarınızı Nerede Kesiyoruz?

İDDEF olarak, yaptığınız kurban bağışlarını, yılın her dönemi, Afrika, Asya ve Balkanlar’da öncelikli olarak medreselerimizde okuyan ilim talebelerine ve yoksul ailelere dağıtıyoruz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca bağışçıya kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.

İDDEF-sadaka-kurbani-2023

Sadaka Kurbanımı Nasıl Bağışlayabilirim?

Sadaka küçükbaş kurbanın bağışınızı bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilir, gönülden gönüle kurulan hayır köprüsüyle muhtaç durumdaki kardeşlerinize yardım edebilirsiniz.


sadaka kurbanı - küçükbaş

Sadaka küçükbaş kurban bağışlarınızı mazlum coğrafyalardaki yoksul kimselere ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0