TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Müslüman kardeşlerimize sadaka verelim, iyiliği dünyaya hep beraber yayalım

Sadakalarınız tebessüm olsun


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, mazlum coğrafyalarda ilim tahsil eden talebe kardeşlerimize ve ihtiyaç sahiplerine sadaka bağışlarınızı ulaştırıyoruz.

Özellikle rahmet ve merhamet ayı olan Ramazan’da zekat ve fitre bağışlarınınız ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimize ulaştırılırken, sadaka her zaman yardımlaşma ruhunu yaşayacağımız bir ikram. Şunu her Müslüman çok iyi biliyor ki; “Az sadaka çok belayı def eder.”

iddef-sadaka-yardim-

Bizi iyiliğe götüren bir köprüdür sadaka

Sadaka infaktır, temizleyicidir, rızkı bollaştırıcıdır, üzerimize gelebilecek bela, musibet, kaza ve günahlara karşı bir kalkandır. Bizi dünya hayatında iyiliğe götüren bir köprü, ahirette amelimizdir.


İlim tahsil eden kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıralım

İDDEF bu güzel hayra vesile oluyor ve Afrika, Asya ve Balkanlar’daki yoksul ve mazlum kardeşlerimize sadaka bağışlarınızı ulaştırıyor. Derin bir ihlas ve samimiyetle bizlere teslim ettiğiniz emanetleriniz ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Elbette ki ilim tahsil eden talebelere sadaka verilmesinin ayrı bir önemi var. Talebelerimizin hemen hemen hepsi ekonomik olarak çok zor durumdaki ailelerden geliyor ve miktarı az bile olsa her yardım onların hayatını biraz daha kolaylaştırıyor. İDDEF olarak zekat ve sadakalarınızı medreselerimizde okuyan ilim talebelerimize ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Sadaka bağışlarınız kardeşlerimizin yüzünde tebessüm olduğu gibi onların ihtiyaçlarını gideriyor.


Yardımlaşma ruhunu hep birlikte yaşayalım

İyi niyet ve temiz kalple verdiğimiz sadakaların değerini Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in “Sadaka olarak verilen bir parça ekmek, Allah katında Uhud dağı kadar büyür” hadisi şerifiyle içimizde hissediyoruz. Sadaka, Allah Teâlâ’nın verdiği nimetlere şükrün bir ifadesi olarak her türlü bağış ve infakı içermektedir. Gelin hep birlikte yardımlaşma ruhunu geliştirelim ve yaşayalım.

Unutmayalım ki kim bir Allah rızası için ve karşılıksız olarak sadaka verirse musibetlerden, günahlardan, kabir azabından ve cehennem ateşinden korunur, belaları başından def eder.

SADAKA yazıp  7230'a SMS göndererek 20 TL bağışlayabilirsiniz.

sadaka

Müslüman kardeşlerimize sadaka verelim, iyiliği dünyaya hep beraber yayalım

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0