TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Libyadaki sel felaketinden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını birlikte sarıyoruz.

Fas’taki depremin ardından bir felaket haberi de Libya’dan geldi! İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Kuzey Afrika ülkesi Libya’da etkili olan Daniel Kasırgası nedeniyle meydana gelen selden etkilenen bölgelerde acil yardım çalışması yapmak için harekete geçtik. Siz de destek olun, uluslararası yardım çağrısı yapan Libya’daki kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım.

libya-acil-yardim-iddef

Acil Yardım Malzemeleri Ulaştırıyoruz

İDDEF olarak, ilk olarak dost ve kardeş Libya halkına ve Libya'ya başsağlığı, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, doğal afet karşısında mağdur duruma düşen Libya’daki kardeşlerimizin yanındayız. İlk olarak, insani yardım malzemelerinden oluşan su, gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla acil yardım kampanyamızı başlattık. Ülkedeki sel mağduru kardeşlerimize gıda, sıcak yemek, battaniye ve çadır gibi acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

libya-sel-daniel-kasirga-acil-yardım

Ülkede Bilanço Ağırlaşıyor

Libya’da etkili olan kasırganın yol açtığı sel nedeniyle şu ana kadar 6 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, 15 bine yakın insanın ise kaybolduğu açıklandı. Orta Akdeniz'de etkili olan Daniel fırtınası Libya'nın Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne şehirlerini etkilerken uluslararası yardım çağrısı yapan ve 3 günlük yas ilan eden Libya’daki halkın acılarını hafifletmek için insani yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

iddef-libya-acil-yardim-infografik

Sel Felaketinin Yaralarını Birlikte Saralım

Selzede Libyalı ihtiyaç sahiplerine acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden, hesap numaralarımızdan FAST/EFT/Havale veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir. Hayırseverlerimiz ayrıca ACIL YARDIM yazarak 7230'a SMS göndererek yardım kampanyamıza 20 TL katkıda bulunabilir.

libya-sel-daniel-kasirga-acil-yardım-2

libya-sel-daniel-kasirga-acil-yardım-3

libya-sel-daniel-kasirga-acil-yardım-aa-infografik

libya sel felaketi acil yardım

Libyadaki sel felaketinden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını birlikte sarıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0