TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Hayırseverlerimizin bağışlarıyla dünyanın dört bir yanında eğitim ve insani yardım çalışmaları yapıyoruz

Dünya üzerinde savaşların, doğal afetlerin ve geçmişten beri süre gelip hala devam eden sömürünün sonucu olarak bugün dünya nüfusunun yarısına yakını açlık, susuzluk ve barınma ihtiyacı içerisinde yaşıyor. İDDEF olarak, bu ihtiyacın yaşandığı dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdur ümmet coğrafyalarında yapılan genel bağışlarla nebze de olsa rahatlatması için çalışıyoruz. 

iddef-genel-bagis-yardim-4

Özellikle İslam toplumunun bir olgusu olan zekât, sadaka ve fitre gibi bağışlar hem Müslüman toplulukların üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerine vesile oluyor, hem de dünya üzerindeki yardıma muhtaç milyonlarca insan için umut taşıyor.
   

Genel Bağış Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyilik yapmak kadar bu iyiliğin yerine ulaşmasına önem vermek de oldukça önem arz ediyor. Bağış yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken hususların başında bağışların güvenilir bir kuruma verilmesi ve yerlerine ulaştığından emin olmak gerekiyor. Bununla beraber bağış yapılmadan önce acil ihtiyaç duyulan bölgeleri ve alanları belirlemek de bağışın değerini arttıran etkenlerden. Aksi takdirde yapılan bağışlar bir bölgede ve alanda yığılma gösterirken diğer bölge ve alanların ihtiyacı giderilmemiş oluyor.

iddef-genel-bagis-yardim-6

Genel Bağış Nerelerde Kullanılıyor?

Genel bağış, en acil ihtiyaç duyulan bölgelere aktarılma konusunda bağışa aracı olan kurumlara oldukça esneklik sağlayan bir bağış türüdür. Genel bağış yapan bağışçı, bu bağışı kuruma herhangi bir alanda kullanması için verdiğinden bu bağış kurum tarafından an acil alanlarda kullanılır. Genelde doğal afet, savaş gibi acil durumlarda veya yeni projelere başlanırken zaman kaybedilmemesi için bu bağışın önemi kurum için artmaktadır. Diğer taraftan genel bağışlar kurumların devamını sağlayabilmeleri için yapılan bağışların da temel kaynağını oluşturmaktadır.

iddef-genel-bagis-yardim-1

İDDEF Genel Bağışları Nasıl Değerlendiriyor?

İDDEF genel bağışları özellikle yeni projelere başlarken zaman kaybetmemek için kullanıyor. Bu durum proje için kaynak toplanılana kadar kurumumuza zaman kazandırıyor. Bununla birlikte proje açıklandıktan ve bu proje için bağış toplandıktan sonra ortaya çıkan aksaklıklar, onarım gerektiren durumlar genel bağış ile karşılanıyor. İslami eğitimle birlikte insani yardım noktasında din kardeşlerimizin tüm ihtiyaçları çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Diğer taraftan kurumun büyümesi, gelişmesi, yeni hizmet bölgelerine ulaşabilmesi için de genel bağışlar İDDEF’in en büyük kaynağını oluşturuyor.

iddef-genel-bagis-yardim-3

İDDEF'in Temel İlkesi Şeffaflık ve Güven

Genel bağış yapılırken nelere dikkat edilmeli ile ilgili belirtilen güven ve bağışların yerlerine ulaşması gibi hususlar İDDEF’in temel önceliğini oluşturuyor. Kurumumuz topladığı bütün bağışları ve kullanıldığı yerleri birebir ve şeffaf bir şekilde kayıt altına alarak hem bağışçılarımız tarafından hem de yasal denetçiler tarafından herhangi bir güven sorununun oluşmasının önüne geçiyor.

iddef-genel-bagis-yardim-2


genel bağış

Hayırseverlerimizin bağışlarıyla dünyanın dört bir yanında eğitim ve insani yardım çalışmaları yapıyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0