TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Nafile kurban bağışınızla Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerinizin yanında olun!

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, işgalci İsrail’in yıllardır hava, kara ve denizden abluka altında tutmasıyla yoksullaştırdığı, derin ekonomik kriz yaşattığı ve 7 Ekim'den bu yana canlı-cansız her şeyi hava bombardımanı ile hedef alarak soykırım yaptığı Gazze'de acil yardım çalışmalarımız aralıksız sürdüğü gibi, büyükbaş kurban keserek kardeşlerimize et dağıtımı ve sıcak yemek olarak ikramda bulunuyoruz. Gazze’de kestiğimiz büyükbaş nafile kurbana siz de hissedar olarak katılıp Filistinli kardeşlerimizin zor günlerinde yanında olabilirsiniz.


Filistinli Kardeşlerimizin Et ve Gıdaya İhtiyacı Var

Tüm yıl boyunca Gazze ofisimizin koordinasyonu ve ekiplerimizin sahadaki çalışmalarıyla insani yardım faaliyetleri yürüttüğümüz Gazze’de, İşgalci İsrail'in yoğun saldırıları sonucunda seferberlik ilan ettik. Gazze İçin Harekete Geç anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızla yakıt, ilaç, gıda, ayni ve nakdi ve battaniye gibi yardımlarımızla birlikte su arıtma tesisimiz ve ambulanslarımız hizmet veriyor. Tüm bunlarla birlikte insani krizin derinleştiği ve gıdaya ulaşımın zorlaştığı Gazze’de kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını ekiplerimizce yaparak dağıtıyoruz. Her gün gerçekleşen dağıtımlarımızla birlikte yemek yapılmasının imkansız olduğu yerlerde ise, kurban etini sıcak yemek olarak mağdur kardeşlerimize ikram ediyoruz.

İDDEF, Filistinli Müslümanların Yanında (2)

Kurban Bağışınla Gazze’ye Umut Ol

Siz de nafile büyükbaş kurbana hisse bağışında bulunabilir, bir nebze de olsa kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

gazze-saldiri-isgalci-israil-2

Nafile Kurban Nedir?

Vacip kurban dışında özel niyetlerle kesilmek istenen kurbanlara nafile kurban denir. Nafile kurban hem Allah’a (c.c) bir şükür hem de çeşitli nedenlerle zor duruma düşmüş gerçek ihtiyaç sahibi kardeşinin ihtiyacını gidermektir. Nafile kurban aynı zamanda toplumsal dayanışmayı, insana değer vermeyi ve kardeşliği pekiştirir.

gazze kurban - hisse

Nafile kurban bağışınızla Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerinizin yanında olun!

Adet

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0