TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Nafile kurban bağışınızla Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerinizi de sevindirin.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, işgalci İsrail’in yıllardır hava, kara ve denizden abluka altında tutmasıyla yoksullaştırdığı, derin ekonomik kriz yaşattığı ve son dönemde gerçekleştirdiği saldırılarla büyük bir yıkıma neden olduğu Gazze’de kardeşlerimize kurban eti dağıtıyoruz. Gazze’de kestiğimiz büyükbaş nafile kurbana siz de hissedar olarak katılıp Filistinli kardeşlerinizin zor zamanında yanında olarak gönüllerine dokunabilirsiniz.

İDDEF, Filistinli Müslümanların Yanında (2)

Filistinli Kardeşlerimizin Et ve Gıdaya İhtiyacı Var

Tüm yıl boyunca Gazze ofisimizin koordinasyonu ve ekiplerimizin sahadaki çalışmalarıyla insani yardım faaliyetleri yürüttüğümüz Gazze’de hayırseverlerimizin kumanya ve kurban bağışlarını Gazze’ye ulaştırıyoruz. Gazze’nin işgalci İsrail tarafından 10 Mayıs-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında 11 gün boyunca yoğun bombardımana maruz kalmasıyla maddi ve manevi olarak durumu daha da kötüleşti. Kardeşlerimizin yanında olmak, bizlere en ihtiyaçları olduğu dönemde yaralarını sarmak için ambulans, ilaç, tıbbi malzeme, nakdi yardım, ev tadilatı ve kumanya gibi birçok alanda destek olurken, nafile büyükbaş kurban kesimiyle de et ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gazze’de kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını ekiplerimizce yaparak tek tek dağıtıyoruz.

gazze-iddef-nafile-kurban

Gazze'deki Kriz Gün Geçtikçe Büyüyor

İDDEF, İsrail'in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu ve Ramazan ayının son günlerinde başlamak suretiyle 11 gün boyunca bombalı saldırı düzenlediği Gazze'de Filistinli Müslümanlar zor günler geçiriyor. 60’tan fazlası çocuk 283 kişinin şehit düştüğü, 2000'e yakın kişinin yaralandığı, 120 binden fazla kişinin evinden olduğu Gazze büyük bir yıkım yaşadı. Eşya ve barınak, sağlık, su ve hijyen ile gıda ihtiyaçları bulunan kardeşlerimize yardım ulaştırmaya devam ederken Kurban Bayramı’nda da emanetlerinizi teslim edeceğiz. Gazze’deki 2 milyona yakın kişiden, 1,3 milyonu yardıma muhtaç şekilde hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Son İsrail saldırılarıyla acı ve gözyaşı içindeki Müslüman kardeşlerimizin bu zor günlerinde sizlerin destekleriyle yanında olarak ülkede yaraları sarıyoruz.

Kurban Bağışınla Gazze’ye Umut Ol

Siz de nafile büyükbaş kurbana hisse bağışında bulunabilir, bir nebze de olsa kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.


Nafile Kurban Nedir?

Vacip kurban dışında özel niyetlerle kesilmek istenen kurbanlara nafile kurban denir. Nafile kurban hem Allah’a (c.c) bir şükür hem de çeşitli nedenlerle zor duruma düşmüş gerçek ihtiyaç sahibi kardeşinin ihtiyacını gidermektir. Nafile kurban aynı zamanda toplumsal dayanışmayı, insana değer vermeyi ve kardeşliği pekiştirir.

gazze kurban - hisse

Nafile kurban bağışınızla Gazze'deki mazlum ve mağdur kardeşlerinizi de sevindirin.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

2500