TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

2023 Yurtdışı Kurban Ücretleri Belli Oldu

2023 Yurtdışı Kurban Ücretleri Belli Oldu

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2023 yılı kurban organizasyonunu “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” temasıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da gerçekleştirecek. Kurban Bayramı’nın hemen ardından bir sonraki senenin hazırlıklarına başlayan İDDEF, 2023 Vacip Kurban Organizasyonunun hazırlıklarını 28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlayacak Kurban Bayramı’na 2 ay kala tamamladı. 14 yıldır hayırsever bağışçıların emanet ettiği kurbanlıkları güven ve hassasiyet içinde İslami usul ve kaidelere göre keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edecek.

iddef-2021-kurban-organizasyonu

Vacip Kurban Bedeli Nasıl Belirleniyor?

İDDEF, 2023 yılı vacip küçükbaş kurban bedelini 2500 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 2200 TL olarak belirledi. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, fiyatları belirlerken ise kurban kesimlerinin yapıldığı ülkenin ortalama fiyatlarını baz alıyor. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.


Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Vekaletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor.

iddef-2021-kurban-organizasyonu-2

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

Büyükbaş Hisse Bağış Yap

Küçükbaş Bağış Yap