TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

2020 Yurtdışı Kurban Ücretleri Belli Oldu

İDDEF, 2020 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin küçükbaş kurbanlıkta 700 TL, büyükbaş hisse kurbanlıkta ise 600 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2020 yılı kurban organizasyonunu “Paylaş Kurbanını Kardeşinle” temasıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da gerçekleştirecek. Hayırsever bağışçıların emanet ettiği kurbanlıkları güven ve hassasiyet içinde İslami usul ve kaidelere göre keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim edecek. Yüzler gülecek, mazlum kardeşlerimizin evlerine et girecek, kalpten kalbe paylaşmanın köprüsü kurulacak. Böylece kurban organizasyonunun en değerli anı gerçekleşmiş olacak.

iddef-kurban-organizsyonu-bedeli

Vacip Kurban Bedeli Nasıl Belirleniyor?

İDDEF, 2020 yılı vacip küçükbaş kurban bedelini 700 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 600 TL olarak belirledi. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, fiyatları belirlerken ise kurban kesimlerinin yapıldığı ülkenin ortalama fiyatlarını baz alıyor. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.  

Kurban Kesim İbadeti 5 Aşamada Gerçekleşiyor

İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bağışçılar vekâletlerini veriyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılara bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine tek tek elden teslim ediliyor. Ayrıca bağışçıya kurban kesim anı videosu gönderiliyor.  

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da federasyonumuzun 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

Küçükbaş Kurban Bağışlıyorum

Büyükbaş Hisse Kurban Bağışlıyorum

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU