TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Ümmet Coğrafyasındaki Talebelerin Yüzü Güldü

İDDEF, eğitim çalışmaları kapsamında ‘talebeye umut, ilme kalem ol’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında Afrika kıtası başta olmak üzere Filistin ve Yemen’deki talebelere kırtasiye yardımında bulundu.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), yeni eğitim döneminin başladığı Afrika’daki medreselerinde İslami ilimler ve Hafızlık okuyan yoksul talebeler ile Gazze’deki saldırılarda zarar gören okullarda eğitim almaya çalışan talebelere içerisinde çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş gibi malzemelerin bulunduğu kırtasiye setini hediye ediyor. İDDEF, bu kapsamda Afrika’daki Gine, Burkina Faso, Senegal, Kenya, Tanzanya ve Etiyopya gibi ülkelerde 5.000, Filistin’in Gazze Şeridi’nde 1000 ve Yemen’de ise 800 öğrenciye eğitim yardımlarında bulunarak hem kıyafet hem de eğitim seti dağıttı.

iddef talebe egitim seti hediye (2)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Dünyada 262 milyon çocuk okula gitme imkanı bulamazken, 617 milyon çocuk ise okuma yazma öğrenemeden hayata başlıyor. İDDEF olarak dünyanın dört bir yanında açtığımız medreselerde hayırseverlerimizin desteğiyle ihtiyaç sahibi talebelerimizi ücretsiz eğitime kavuşturuyoruz. Bu kapsamda yeni eğitim döneminin başladığı medreselerimizde bir yandan ilk takip ve teftiş ziyaretimizi sürdürürken diğer yandan ‘talebeye umut, ilme kalem ol’ sloganıyla başlattığımız projemizle eğitim destek seti hediye ediyoruz. 

iddef talebe egitim seti hediye (3)

İlk etapta Afrika kıtasında 5.000, Gazze’de 1000 ve Yemen’de ise 800 talebemize kırtasiye yardımında bulunurken, büyük fedakarlıklarla eğitimlerini sürdüren talebe kardeşlerimizin yıl boyunca yanında oluyoruz. Hayırseverlerimiz, eğitim heyecanını yoksullukla mücadele eden kardeşlerimize yaşatmak için başlatmış olduğumuz projemize destek verebilir, Afrika’nın yarınlarına umut olabilir” denildi.

iddef talebe egitim seti hediye (4)

İsrail saldırılarında Gazze’deki okullarda büyük bir yıkım yaşandığı belirtilen açıklamada, “Dünya yeni bir eğitim dönemine girerken abluka altındaki Gazze, çoğu yıkılan ve zarar gören 46 devlet okulundan mahrum olarak yeni öğretim sezonuna başladı. Filistin’in işgal altındaki topraklarında ve Gazze’de bulunan binlerce talebe yeni eğitim dönemini buruk karşılıyor. İsrail’in düzenlediği son saldırılarda Gazze’de ağır yıkımlar yaşanırken, Filistin Eğitim ve öğretim Bakanlığı işgalci İsrail’in 11 gün süren saldırılarında Gazze Şeridi’nde 53 okulun zarar gördüğünü duyurdu. Halihazırdaki abluka altında, dünyanın en büyük açık hava hapishanesine dönüşen Gazze’de talebeler yıkılan ve tahrip edilen okullarıyla birlikte eğitim araç gereçlerine ulaşmakta da güçlük çekiyor. İlk etapta kıyafet ve kırtasiye seti yardımı yaptığımız Gazze’deki eğitim yaralarının sarılmasına destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

iddef talebe egitim seti hediye (5)

Hayırseverler, talebelerin kıyafet, çanta, kalem, silgi, kalemtıraş ve defter gibi ihtiyaçlarının karşılandığı projeye, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da federasyonun "0212 6210065" numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor.

Eğitim Seti Bağış Yap

İDDEF, eğitim seti yardımları kapsamında teslim ettiğiniz emanetlerinizi ihtiyaç sahibi talebelere ulaştırmaya devam ediyor.   

iddef talebe egitim seti hediye (6)

Gazze'deki okullar İsrail saldırılarında büyük bir tahrip ve yıkım yaşadı.

iddef talebe egitim seti hediye (8)

İç savaşın pençesindeki Yemen'de altı okuldan biri artık kullanılamazken, 2 milyon çocuk ise eğitimden mahrum büyüyor.