TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Yeni eğitim öğretim yılı başladı! Kırtasiye malzemelerine ihtiyacı olan kardeşlerimizi sevindirebilirsiniz

Talebeye Umut, İlme Kalem Ol

İDDEF, Afrika’daki medreselerinde İslami İlimler ve Hafızlık okuyan talebelere hayırseverlerin desteğiyle eğitim seti ulaştırıyor. Siz de 750 TL bağış yaparak Afrika'nın yarınlarının umutları olan medrese talebelerine eğitim seti hediye edebilir, onların eğitim hayatındaki heyecanına ortak olabilirsiniz.

EGITIM yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağışlayabilirsiniz.

afrika-iddef-egitim-seti-hediye

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak İslami eğitim talep eden herkese ulaşana kadar sürdüreceğimiz eğitim seferberliğimizde yeni dönem heyecanı başladı. Afrika, Asya, Balkanlar ve insani krizlerin yaşandığı her coğrafyada eğitimin durmaması adına “ilme kalem ol” diyoruz.

İDDEF-ilme-kalemol-bagis-gorseli (1)

İDDEF Medreseleri Yeni Eğitim Dönemine Başlıyor

Yeni dönem heyecanının had safhada yaşandığı medreselerimizde eğitimlerine devam eden kardeşlerimizin yanı sıra yeni kayıt olan kardeşlerimiz ile beraber medreselerimizde kayıtlı talebe sayısının artmasının haklı gururunu yaşıyoruz. İDDEF olarak, 55 ülkede 100 eğitim merkezi ve 85 medresede 10 bini aşkın talebeye desteklerinizi yıl boyunca ulaştırıyoruz. Bu kapsamda kardeşlerimizin eğitim dönemi boyunca kullanacağı kırtasiye malzemelerinin bulunduğu eğitim setimize destek olarak onların heyecanına ortak olabilir ve yoksullukla mücadele eden kardeşlerimize destek olabilirsiniz. Hepimizin okul yıllarında yaşadığı yeni çanta, defter, kalem, silgi gibi eşyaların heyecanını Afrika’daki talebe kardeşlerimize de yaşatabilirsiniz.

İDDEF-eğitim-çalışması-ilme-kalem-ol (3)
İDDEF'e ait Gine'deki Eğitim Merkezi'nde ücretsiz ilkokul eğitimi gören talebeler

Afrika’da Eğitim Alması Gereken Kişi Sayısı Fazla Ama İmkan Yok

Günümüz dünyasında her iki Müslüman çocuktan biri eğitimden mahrum olarak büyüyor. Eğitim alamayan kardeşlerimiz bölgesel çıkarları olan güç odakları, aşırıcı gruplar ve terör örgütlerinin çevrelediği bir coğrafyada büyümeye çalışıyorlar. Bu noktada ise İDDEF medreseler yapıyor, talebeler yetiştiriyor ve gelecek nesillerin inşasında Müslümanların yanında olmaya gayret ediyor.
   

İDDEF olarak, eğitim seti yardımları kapsamında emanetlerinizi ihtiyaç sahibi talebe kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. İDDEF-eğitim-çalışması-ilme-kalem-ol (2)
iddef-kirtasiye-yardim-2


iddef-egitim-calismalari
Pakistan'ın Sind Eyaletine bağlı Tarparkar bölgesinde, destekleriniz kırtasiye setlerine dönüştü, ilim ehli talebelere umut oldu.

İDDEF-ilme-kalemol-bagis-gorseli (2)

eğitim destek seti

Yeni eğitim öğretim yılı başladı! Kırtasiye malzemelerine ihtiyacı olan kardeşlerimizi sevindirebilirsiniz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0