TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Suriye Aşevinde Kazanlar Kaynıyor

Suriye Aşevinde Kazanlar Kaynıyor
İDDEF, Suriye’nin İdlib şehrinde hizmete aldığı aşeviyle her gün 1500 kişiye iftar yemeği ikram ediyor. Ramazan ayı boyunca sürecek sıcak yemek dağıtımıyla 40 bin kişi iftarını yapacak.

Ramazan 2020 çalışmalarını ‘İyiliğe Dokun’ temasıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Suriye’deki savaş mağduru siviller için yıl boyunca sürdürdüğü yardım çalışmalarını Ramazan ayının bereketiyle genişletiyor. Bu kapsamda hayırseverlerin bağışlarıyla aşevini hizmete alan İDDEF, anne baba ve çocukların aile olarak bir sofrada buluşup her gün sıcak yemekle iftar yapmasını sağlıyor. 

iddef-suriye-asevi-ramazan-2020

Ramazan ayının ilk günüyle birlikte kazanların kaynamaya başladığı aşevinde kesilen kurbanların etleri yemek yapılarak kardeşlerimizin sofrasına ulaşıyor. Aşçılar tarafından pişirilen yemekler titizlikle paketlenerek çadır kentte yaşam mücadelesi veren savaş mağduru Suriyeli sivillere dağıtılıyor. Yemek pişirme ve dağıtma esnasında koronavirüs nedeniyle her türlü tedbir alınırken maske takılıp eldivenler giyilerek çalışmalar sürdürülüyor.

Öte yandan, hayırseverlerin desteğiyle İDDEF tarafından inşa edilen briket evlerde yaşayan ailelere de kumanya yardımı sağlanıyor.

iddef-suriye-asevi-ramazan-2020
İdlib'de açtığımız aşeviyle Ramazan boyunca her gün mazlum kardeşlerimizin sofrasında iyilik olacağız. Mesafeler paylaşmaya engel değil!

Siz de Suriye’de iyiliğe dokunmak ve iftar yemeğinizi kardeşinizle paylaşmak isterseniz, bağış sayfasından online, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alarak bağış yapabilirsiniz. Ayrıca IFTAR, SOFRA veya KUMANYA yazıp 7230'a sms atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.


İç savaşın sürdüğü Suriye'de 10 yıldır olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı zor ve mücadeleyle geçiyor. 

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU