TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Sofrada Sizin de Tuzunuz Oluyor

Sofrada Sizin de Tuzunuz Oluyor
‘Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun’ sloganıyla Ramazan çalışmalarını sürdüren İDDEF, hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ramazan ayında hayırsever bağışçılarının desteğiyle Afrika, Asya ve Balkanlar'daki ihtiyaç sahibi Müslümanlara ulaşıyor. 33 ülkedeki ihtiyaç sahipleri ve ilim talebelerine zekat, fitre ve bağışlarınızı teslim ediyor. İftar sofraları kuruyor ve gıda yardımı gönderiyor. Mazlum coğrafyaların yüzleri sizlerin desteğiyle gülüyor, sıcacık yemeklerinde sizin de tuzunuz olmuş oluyor.

Sofra sayısı her geçen dakika artıyor

İDDEF, ‘1 kişiyi değil, 1 aileyi doyur’ diyerek bir sofra bedelinin 50 TL olduğu ‘Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun’ kampanyasına tüm bereketiyle devam ediyor. 

burkinafaso-iddef-ramazanyardim

İDDEF, hayırseverlerin destekleriyle şu ana kadar 12 bin 210 sofra kurdu. Müslümanların omuz omuza iftar yaptığı sofralar ve ihtiyaç sahibi ailelerin evine sıcak yemeğin girdiği çalışmalar ‘başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş’ olan mübarek ayda devam ediyor. Desteklerinizle sofra sayısı her geçen dakika artıyor.

Gine’de her gün 3 bin kişiye iftar veriliyor

İDDEF olarak Gine'nin başkenti Konakri'deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde her gün 3 bin kişilik iftar veriyoruz. İftar yemeklerinden ihtiyaç sahipleri, ilim talebeleri ve yoldan geçenler faydalanıyor. Külliye önündeki caddede yolda olan kardeşlerimiz de iftarlarını açsın diye desteklerinizle her gün 250 kişilik yemek dağıtıyoruz. İftar sofları hayırsever bağışçılarımızın yardımlarıyla Ramazan ayı boyunca devam edecek. Ramazan ayı boyunca Gine’de toplamda 87 bin kişiye iftar verilecek. Öte yandan Gine’deki Bofa Mahmud Efendi Hz. Medresesini ziyaret ederek, talebe ve hocalarımızla buluştuk. Emanetlerinizi ulaştırdık.Gazze’de evlere sıcak yemek giriyor

İsrail tarafından kara, deniz ve havadan kuşatma altında bulunan Gazze'de yola düşen İDDEF ekibi, ihtiyaç sahibi Filistinli kardeşlerimizin kapılarını tek tek çalıyor ve iftarlık yemek ikramlarını teslim ediyor. Desteklerinizle ulaştırılan sıcak yemek hepimizin içini ısıtırken, çocukların yüzünde tebessüm oluyor. Aileler Türkiye'den gelen yardımlarla iftarlarını açmanın mutluluğunu yaşıyor. Öte yandan Gazze'ye yaralı kardeşlerimiz için acil ilaç yardımı da ulaştırdık.

gazze-yardim-iddef

Burkina Faso'ya kumanya yardımı

Mutlu insanlar Ülkesi Burkina Faso'da desteklerinizle 500 kişiye kumanya yardımlarınızı ulaştırdık. Burkina Faso'da yüzler bir kez daha güldü.

burkinafaso-iddef

Balkanlar’a yardım eli

Ramazan ayında Afrika ve Asya kıtalarındaki ülkelerle birlikte Balkanlar’da da ihtiyaç sahibi Müslümanlara gıda yardımı gönderiliyor. Kosova’da aileler için hazırlanan gıda kolileri İDDEF ekiplerince teslim edildi.

iddef-kosova-kumanya-yardim

Medrese çevresindeki aileleri unutmadık

İDDEF’in Asya’ya ulaştırdığı yardımlardan Kırgızistan’daki ihtiyaç sahibi ailelere de teslim edildi. Kırgızistan'da medrese çevresindeki ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımı yapıldı. Un, şeker, tuz, çay, yağ ve pirinçten oluşan gıda kolileri tek tek ailelere teslim edildi. Kırgızistan’da ayrıca medresede ilim tahsil eden talebelerimiz için iftar sofları kuruldu.

kirgizistan-iddef-ramazan-yardim

Meksika’da Ramazan heyecanı

Kuzey Amerika ülkesi Meksika’da da İslami eğitim ve insanı yardım çalışmalarına devam eden İDDEF, Ramazan ayında iftar sofraları kuruyor. Ramazan boyunca iftar verilen ülkede, Türkiye’den çok uzaktaki Müslüman kardeşlerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle süren çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Ülkede tebliğ çalışmaları sürüyor.

Su kampanyası da hız kazandı

Türkiye’de son yıllarda Ramazan’ı yaz aylarında idrak ediyoruz. Uzun saatler ve sıcak havanın etkisiyle suya daha da hasret kalıyoruz. İDDEF de susuzluğun en fazla hissedildiği ve temiz su sıkıntısının yaşandığı Afrika ve Asya'da "Kimse Susuz Kalmasın, Bir Su Kuyusu da Sen Aç" kampanyasına hız verdi. Nijerya’da ülkemizde eğitim gören öğrencilerin gayretleriyle açılan su kuyusu hizmet vermeye başladı. Filipinler Malandi’de 19. su kuyusunun açılışı gerçekleştirildi.

iddef-nijerya-su

‘Sofra da senin de tuzun olsun’

Sizler de kardeşlik hukukunun coşkuyla yaşandığı Ramazan ayında ihtiyaç sahibi kardeşlerinizi sevindirebilirsiniz. Onların yaşadığı mutluluk ve sevince ortak olabilir, yüreğinizde hissedebilirsiniz.

Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU