TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Sofrada Tuzun Olsun

Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun

 Yardımlaşmanın ve dayanışmanın zirveye ulaştığı Mübarek Ramazan Ayı’nda, kulluk şuuru ve Müslüman olmanın bilinciyle oruçlarımızı tutuyoruz, namazlarımızı daha feyizli halde kılıyoruz ve en önemlisi bizleri Afrika, Asya ve Balkanlar’da bekleyen ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ümmet bilinciyle yardımlarınızı ulaştırıyoruz. İDDEF olarak, Ramazan ayında 33 ülkedeki binlerce ihtiyaç sahibine ve ilim talebelerine hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle ulaştık. 250 bin kişiye kardeşlik bilincinin pekiştirilmesi amacıyla iftar verdik ve ‘Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun’ kampanyası kapsamında ihtiyaç sahipleri için 13 bin 78 sofra kurduk.


Sofradaki Bereket Tüm Yıl Sürsün

Dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerimize Ramazan bereketini ulaştırmak için bu yıl da yollardaydık. Ramazan'ın heyecanını, bereketini kardeşlerimizle birlikte yaşadık ve siz değerli bağışçılarımızın kumanya, zekat ve bağışlarını ilk elden ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Yine hayırsever bağışçılarımızın yardımlarıyla Ramazan’ın en birleştirici ve maneviyatı yüksek ortamlarından olan ‘ümmet iftar sofralarını’ kurduk. Kardeşlerimizle aynı sofralarda orucumuzu omuz omuza açtık. Kardeşlerimizin sevinciyle birlikte sofradaki bereketin tüm yıl boyunca sürmesi için projemiz sürsün istedik.

Sen de Bir Sofra Kur

“Bu sofrada senin de tuzun olsun” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında yapılan yardımlarınızı Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ve ilim talebelerine ulaştırıyoruz.

Bir sofra bedeli 50 TL

Ramazan’ın en birleştirici ve maneviyatı yüksek ortamlarından olan ‘ümmet iftar sofraları’ kurarak kardeşlik bilincini pekiştiriyoruz. Bir sofra bedeli 50 TL. Kardeşlerimizin yalnızca bir boyunca değil tüm yıl yanında olalım diye şimdi siz de 50 TL bağış yaparak kardeşlerinize aş olabilirsiniz. 


Filistin'de gerçekleştirdiğimiz Ramazan yardım faaliyetlerinden bir fotoğraf

Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız

Her Ramazan ayında Gazze’de çalışmalar gerçekleştirdiğimiz gibi, bu yıl da İsrail’in saldırısı altında mübarek ayı yaşamaya çalışan Gazzeli Müslümanların yanında olup, zor günlerde kardeşlerinin sıcak çorba ve yemeklerle iftar yapmasına vesile olduk. Desteklerinizle binlerce ailenin evine kumanya götürdük. 'Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun' projesi ve insani yardım çalışmaları kapsamında Gazze'ye yardımlar sürüyor.

Zekat ve Fitreler İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Geçtiğimiz yılın Ramazan ayında 20 bin zekat ve fitreyi emanet sahiplerine ulaştırdığımız gibi, bu yıl da malımızın ve varlığımızın şükrü zekat ve can sadakası fitrelerinizi 33 ülkede başta ilim talebeleri olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Ramazan ayı içinde ilim öğrenenlerin, yetimlerin ve kimsesizlerin ihtiyaçlarını gidererek, desteklerinizle Ramazan Bayramını tebessüm ve sevinç dolu bir bayrama çevirdik. İDDEF olarak 'Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun' kampanyası kapsamında tüm yıl boyunca bağışlarınızı mazlum kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz.

Kimse Susuz Kalmasın

İftar sofralarının ve kumanya yardımlarının yanı sıra susuzluğun en fazla hissedildiği Ramazan ayı içerisinde, Afrika ve Asya’da “Kimse Susuz Kalmasın, Bir Su Kuyusu da Sen Aç” kampanyasına hız verdik. 

Dünya’da çoğu Müslüman yaklaşık 700 milyon insan temiz su içemiyor. İDDEF olarak bu dertlerin çözümü için hayırseverlere bir köprü oluyor su kuyuları açıyoruz. Ramazan ayında olduğu gibi tüm yıl boyunca sürdürülebilirlik ilkesi kapsamında su kuyusu, yağmur hasadı ve biosand filtre çözümleriyle kardeşlerimizin yanındayız. 2018 Ramazan çalışmalarında neler yapıldı?

"Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun" sloganı ile Afrika, Asya ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine bağışçılarımız tarafından emanet edilen kumanya, zekat ve bağışlar teslim edildi. 33 ülkede 250 bin kişiye iftar verildi.

Kampanya kapsamında 13.078 sofra kuruldu. Ramazan ayı boyunca ailelere gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtıldı, hayırsever bağışçıların teslim ettiği zekat ve fitre bağışları on binlerce yoksul, talebe ve yetime ulaştırıldı. Öte yandan çocuklar için de bayramlık kıyafet hediye edildi.
Bu Sofrada Senin de Tuzun Olsun