TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Nijerya Kano Alıyyul Khavvas Medrese Projesi

Nijerya Kano Alıyyul Khavvas Medrese Projesi

İDDEF, nihai amacı doğrultusunda İslam dünyasına ‘eğitim’ hizmetini süreklilik ve özveri içinde taşırken, her Müslüman’ın ücretsiz eğitim alabilmesi için medrese inşalarını sürdürüyor. Siz de hayırseverlerin desteğiyle Nijerya’da inşa edilecek olan Nijerya Kano Alıyyul Khavvas Medresesine bir tuğla koyarak, kardeşlerimizin eğitim almasını sağlayabilir, aynı zamanda bir alim ve bir hafız yetişmesine vesile olabilirsiniz. 

nijerya-kano-medrese-proje-iddef-2020

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Afrika’daki yoksulluk ve çeşitli sosyal nedenlerle eğitim alamayan genç nesli medrese inşa ederek ücretsiz eğitime kavuşturuyor. Yoksulluktan dolayı okuyamayan çocuk ve gençlere ilim götüren İDDEF, hayırseverlerin verdiği destekle medrese inşa ediyor. İslami ilim ve hafızlık dersi alan talebeler medreselerden mezun olduktan sonra ya köylerine ve eğitim verecek kimsenin olmadığı karyelere giderek hem eğitim veriyor hem de tebliğ hareketinde bulunuyorlar. Afrika’daki eğitim fidanlarının Nijerya’da da filizlenmesi için çalışmalarını sürdüren İDDEF, 200 milyon nüfusa sahip ve yüzde 50’si Müslüman olan Nijerya’da toplam 270 m² büyüklüğünde iki kattan oluşan her katta 4 sınıfın bulunacağı medrese inşa edecek. Medresenin tamamlanması ve eğitim hayatına başlamasıyla Nijeryalı Müslüman neslin fakirlik nedeniyle ulaşamadığı en önemli ihtiyaç olan eğitime kavuşmasına vesile olacak.


İnsan eksenli hizmet üreten, tebliğ ve davet hizmetlerini yerine getiren, tebliğ, tedris ve tasavvuf üçgeninde ehl-i sünnet vel-cemaat anlayışının güneşin doğduğu her yere ulaşması için çalışan İDDEF, yüzlerce ihtiyaç sahibi talebenin eğitim görmesi için inşa ettiği medrese ile iki ülke arasında dostluk bağlarını güçlendiriyor.

nijerya-kano-medrese-proje-iddef-2020-2

Siz de bu projeye destek vererek, bölgedeki Müslüman kardeşlerimizin eğitim almasını için ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.