TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kuyular, Suya Hasret Gönüllere Ferahlık ve Temizlik Oluyor

Kuyular, Suya Hasret Gönüllere Ferahlık ve Temizlik Oluyor
İDDEF’in yıl boyunca Afrika ve Güney Asya’da açtığı su kuyuları Ramazan ayında ve Kovid-19 salgınına karşı mücadelede suya hasret kardeşlerimizin içme ve temizlik ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, insanlığın en büyük problemlerinden bir tanesi olan suyun, yaşam pınarları olarak dünyaya hayat vermesi için su kuyusu ve diğer su çözümleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Su olmadan hayatın var olmayacağını, her çalışmanın başında su olması gerektiğini bilerek hizmet götürdüğümüz topraklarda bağışçılarımızın desteğiyle kardeşlerimizin susuzluk ve kirli su problemini minimum seviyeye indirmek için çaba gösteriyoruz. Bugüne kadar bağışçılarımızın desteğiyle 2353 su kuyusu açarak 1 milyondan fazla insanın temiz suya kavuşmasını sağlarken içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan-ı Şerif ayı ve dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs (Kovid-19) musibetine karşı çok daha fazla ihtiyaç duyulan suyun kardeşlerimizle buluşmasına vesile oluyoruz. Ramazan ayında yaşanan su kuyusu bereketi ise, mutluluk ve hayır dualarını da beraberinde getiriyor.

mali-su-kuyusu-iddef-ramazan-2020-nisan-2020

Nisan 2020- Mali

Suyun İhtiyaç ve Önemine Hep Birlikte Şahit Oluyoruz

Ramazan 2020 çalışmalarını ‘İyiliğe Dokun’ sloganıyla Türkiye ile Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki 33 ülke 106 bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaşarak gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı içerisinde ağırlık verdiğimiz çalışmalardan bir tanesi olan su kuyuları kardeşlerimizin içme, temizlik ve abdest alma gibi birçok ihtiyacını gideriyor. Su kuyusu bulunmayan kırsal bölgelerde ve köylerde çocuklar ile kadınlar kilometrelerce yol giderek su taşırken, onları bu dertlerinden kurtarmak, rahmet ayı Ramazan’da ferahlatmak, hastalıklara karşı temizliklerini sağlayarak önlemlerini almaları için su kuyuları açıyoruz. Yokluk içinde olan Afrika’ya Koronavirüs nedeniyle bir yokluk daha eklenirken, kendi evimizde dahi suya olan ihtiyacı ve suyun önemine bir kez daha şahit oluyoruz.
   

Ramazan Ayında Siz de Afrika ve Güney Asya’ya Umut Olabilirsiniz

Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde uzmanlara göre en kritik önlemlerden biri de ellerimizi en az 20 saniye boyunca yıkamak. Su israfında Türkiye’de de uyarılar artarken, Afrika ve Güney Asya’daki kardeşlerimiz ise temiz suya ulaşmada büyük zorluk çekiyor. Özellikle Afrika’da temiz suya ulaşmak için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalan kadın ve çocuklar ile birlikte aileler kirli su tüketmek mecburiyetinde oluyor. İnsan yaşamının en değerli nimeti olan suya ulaşmada İDDEF olarak, Ramazan’da da susuzluk yaşayan ve kirli suları içmek zorunda kalan kardeşlerimiz için “Damlaya Damlaya Umut Olur” kampanyamızla kalıcı yardım olan su kuyuları açıyoruz. Suya hasret gönüllere ferahlık olan kuyular içme ile birlikte bu dönemde temizlik için de büyük ihtiyaç olan suya kavuşturuyor. Su açma çalışmalarımıza ağırlık verdiğimiz Ramazan ayında binlerce kilometre öteden kardeşlerinize umut olabilirsiniz.

Banglade-sukuyusu-iddef-ramazan-2020-mayis-2020
Mayıs 2020- Bangladeş

İyiliğe Dokun, Suya Hasret Kardeşlerimiz Suya Dokunsun

Siz de suya hasret gönüllere ferahlık olmak ve iyiliğe dokunmak isterseniz, bağış sayfasından online, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 621 00 65" numaralı telefondan detaylı bilgi alarak bağış yapabilirsiniz. Ayrıca SU KUYUSU yazıp 7230'a sms atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU