TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İşgalci İsrail’in Katliam Yaptığı Gazze İçin Harekete Geç

İşgalci İsrail’in Katliam Yaptığı Gazze İçin Harekete Geç
İşgalci İsrail ordusu Gazze’de hedef gözetmeksizin katliamlarına devam ederken, Filistinlileri tamamen topraklardan çıkarmayı hedefliyor. İDDEF bölgedeki acil yardım çalışmalarını yoğun şekilde sürdürürken, yaşananlar ve yapılması gerekenler İDDEF TV’de paylaşıldı.

İşgalci İsrail'in Gazze saldırısındaki son durumda ölenlerin sayısı 3000 kişiye yaklaşırken, yaralıların sayısı ise 10.000'i geçti. İDDEF TV ekranlarında yayınlanan Ümmetin Renkleri Filistin Özel bölümünde ise Gazze Şeridi'nde yaşanan insanlık dramı, İsrail’in katliamı, bölgenin tarihi süreci ve neyin amaçlandığı ile insani koridorun açılması masaya yatırıldı. İnsani yardım, eğitim ve kalkınma çalışmalarıyla yıllardır ülkede olan İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle bölgede yaraları sarmaya gayret ederken, dünyanın sessizliğinde Gazze'de insanlık ölüyor!
   

“Akıllara Durgunluk Verecek Olaylar Gelişiyor”

Program sunucusu Sinan Aktaş Hocaefendi’nin sorularını yanıtlayarak, İslam dünyası ve gelişen olayları değerlendiren İDDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, “Beşeri plan devam ederken bir taraftan da ilahi plana imanımızın gerektirdiği şekilde teslimiyetimizi göstereceğiz. Sadece Gazze ve Afganistan ile ilgili değil tüm coğrafyalarda yarın ne olacağının garantisi yok. Beşeri planda akıllara durgunluk verecek olaylar gelişmeye devam ediyor. Dünyanın neresinde bir mazlum ve mağdur bir kardeşimiz varsa oraya koşmak bizim göstereceğimiz sabırdır” dedi.

İDDEF Ekipleri Gazze'deki Siviller İçin Sahada (3)

“Su ve Sağlık Projelerimiz Kardeşlerimize Hayat Oluyor”

İDDEF’in geçen yıl Gazze’de inşa ettiği su arıtma tesisi ve çeşme projesine değinen Turan Hocaefendi, “Abluka altındaki Gazze’de günde 250.000 litre temiz su kapasitesi ile günde 15.000 kişiye hayat olan projemizin bugün önemini daha iyi anlıyoruz. Suyun, elektriğin kesildiği bir ortamda 3 adet ambulansımız, su kuyularımız kardeşlerimize hayat oluyor. Yıl boyunca yalnız bırakmadığımız mazlum ve mağdur Filistinli kardeşlerimizin Ramazan ve Kurban döneminde de yanlarında oluyoruz” diye konuştu.
   

“Mutlaka İnsani Yardım Koridoru Açılmalı”

Gazze’de insanlık dramının yaşandığı, gıda ve su yetersizliğinin olduğunu, mutlaka insani koridorun açılması gerektiğini belirten Turan Hocaefendi, “Tabi şu anda saldırıların altında olan, her yerden kuşatılmış ve nefes almakta güçlük çeken bir Gazze var. Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Havadan, karadan ve denizden abluka altında olan bir yere nasıl ve nereden yardım ulaştıracağız? Bu sorunun cevabına önce kendi içimizden cevap bulup kampanyaya çıkıyoruz. Her şeyin tedbiri önceden alınmıştır. Hazırlıkların önceden yapılması zaruridir. Orada öncelikli ihtiyaç bir yerlerden birşey almak değildir. Mevcut olan stokların düzenli olarak kullanılmasıdır. Saldırılarla birlikte 1’in 10 olacağı bir ortamda bir taraftan da kullandıkça yerine koymak için önlemler aramakla meşgulüz. Gazze için mutlaka ama mutlaka insani koridor açılmalı. Eğer açılmazsa önümüzdeki günler çok büyük sorunlara gebedir” dedi.

Gazze Acil Yardım Bağış Yap

İDDEF Ekipleri Gazze'deki Siviller İçin Sahada (6)

“Huzur İçin Başkenti Kudüs Olan Bir Devlet Şart”

İDDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, son olarak “Kudüs esir olduğu müddetçe, Filistinli kardeşlerimiz vatanlarına tekrar dönmedikleri sürece, Gazze’deki şanlı direniş başkenti Kudüs olan bir devlete dönüşmedikçe biz ümmet olarak yeryüzünde esaret altında kalmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda başkentlerimiz olmak üzere şehirlerimiz ve köylerimize varıncaya kadar dalga dalga doğa seline dönüşmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
    

gazze-abluka-altinda-iddef

gazze-insanlik-ölüyor-iddef

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU