TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İhtiyaç Sahibi Talebeler İçin İlme Kalem Ol!

İhtiyaç Sahibi Talebeler İçin İlme Kalem Ol!
İDDEF, eğitim yardımları kapsamında sürdürdüğü İlme Kalem Ol projesiyle yeni eğitim öğretim döneminde talebelere kırtasiye seti hediye ediyor.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), her sene olduğu gibi bu yılki eğitim öğretim döneminin başında Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’daki medreselerinde ücretsiz eğitim alan ihtiyaç sahibi talebelere kıyafet yardımıyla birlikte içerisinde çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş gibi malzemelerin bulunduğu kırtasiye seti hediye ediyor. Hayırseverler ‘Talebeye Umut, İlme Kalem Ol’ eğitim projesi kapsamında 750 TL bağış yaparak mazlum ve mağdur diyarların çocuklarına umut olabiliyor. Hayırseverler gücü miktarınca da bağış yapabildiği gibi, EGITIM yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL destekte bulunabiliyor.


Bağış Yapmak İstiyorum


İDDEF’ten yapılan açıklamada, “İDDEF olarak, yoksulluğun ve insani krizlerin yaşandığı her coğrafyada eğitimin durmaması adına ilme kalem ol diyoruz. Her çocuğun eğitim hakkına sahip olması gerektiği inancıyla Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu’daki eğitim merkezi ve medreselerimizde ücretsiz eğitim gören talebelerimize her yeni dönem başlangıcında kıyafet ve kırtasiye seti hediye ediyoruz. Eğitim seferberliğimiz kapsamında ücretsiz medreseye ulaşan talebelerimiz, yeni dönem heyecanı ve kavuşacakları yeni çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş gibi eşyaların mutluluğunu yaşıyor. İDDEF olarak, eğitim seti yardımları kapsamında emanetlerinizi ihtiyaç sahibi talebe kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Haydi gelin eğitim heyecanını ihtiyaç sahibi kardeşlerimize de yaşatalım” denildi.


Açıklamada, hayırseverlerin, öğrencilerin kıyafet, çanta, kalem, silgi, kalemtıraş ve defter gibi ihtiyaçlarının karşılandığı projeye, "www.iddef.org" bağış sayfası üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da federasyonun 0212 6210065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabileceği kaydedildi. Hayırseverler ayrıca EGITIM yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU