TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İdib İyilik Çarşısı’nda Yüzler Gülüyor

İdib İyilik Çarşısı’nda Yüzler Gülüyor
İDDEF, İdlib’de açtığı İyilik Çarşısı’nda her gün ortalama 500 gerçek ihtiyaç sahibinin kıyafet ihtiyacını gideriyor. Giyim çadırına gelen yüzler tebessümle, gönüller iyilikle ısınıyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), rejim güçleri ve destekçileri tarafından gerçekleşen saldırılar sonucu İdlib’e sığınan Suriyeli siviller için yardım çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. 10 yıldır süren iç savaşta maddi ve manevi olarak büyük acılar yaşayan Suriyeli savaş mağdurları için ‘İyilik Isıtır’ acil yardım kampanyası kapsamında İyilik Çarşısı projesini hayata geçiren İDDEF, hayırseverlerin desteğiyle 7’den 70 herkesin yüzünü güldürüyor.

idlib-iyilik-carsisi-iddef-suriye-2020 (3)  

İdlib’de kurulan giyim çadırıyla günlük ortalama 500 sivile kıyafet yardımı yapılırken, özellikle kış ayları sona erene ve havalar ısınana kadar mont, atkı, bere, eldiven, pantolon, bot, kazak ve daha birçok kıyafet gerçek ihtiyaç sahiplerine hediye ediliyor. Giyim çadırına üşüyerek eller, sıcacık çıkıyor. Yeni kıyafetlerine ve oyuncaklarına kavuşan çocuklar ise mutlulukla yuvalarına dönüyor.

idlib-iyilik-carsisi-iddef-suriye-2020 (2)

Suriyeli mazlumlara umut olmak için yardımlarını sürdüren ve ihtiyaca göre proje geliştirerek çalışmalarına devam eden İDDEF, barınma, gıda ve giyim yardımları yapıyor. Hayırseverlerin desteğiyle inşa ettiği briket evler ve kurduğu çadırlarla en çok mağduriyet yaşanılan barınma ihtiyacını da gideren İDDEF, akabinde gıda yardımı ulaştırıyor.

Bölgenin öncelikli ihtiyaçlarına göre hazırladığı projelerle kardeşlerinin yanında olan İDDEF, yokluk içindeki İdlib’de her gün 4 bölgede 2.000 aileye ekmek dağıtıyor.


İyilik Çarşısı Bağış Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU