TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
İDDEF, İdlib’de kuracağı giyim çadırında her gün 500 kişi kıyafet ihtiyacını giderecek. Siz de destek olun.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, 10 yıldır süren iç savaşta maddi ve manevi olarak büyük acılar yaşayan Suriyeli savaş mağduru kardeşlerimiz için istikrarlı şekilde sürdürdüğümüz ‘İyilik Isıtır’ acil yardım kampanyasını genişlettik. Suriye’deki insani kriz sebebiyle mağdur olan mazlum kardeşlerimize yardım edebilmek, maddi ve manevi yaralarını sarmak ve onlar için bir umut olmak amacıyla yaptığımız çalışmalara bir yenisini ekleyerek İdlib’de “Giyim Mağazası” projesini başlattık.  

idlib-kislik-kiyafet-iddef

Giyim Mağazası’na Üşüyerek Giren Eller, Sıcacık Çıksın

İdlib’de kurulacak giyim çadırıyla adeta bir iyilik çarşısı oluşurken, 3 ay boyunca günde ortalama 500 kardeşimize kıyafet yardımında bulunacağız. İhtiyaç sahibi ailelere içerisinde; mont, pantolon, bot, kazak, atkı, bere, eldiven ve birçok kıyafet bulunan Giyim Mağazası ile yardım edeceğiz. Siz de kışın soğuğunu hisseden kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.

idlib-iyilik-carsisi-2020

İdlib’de 2 Milyon Kardeşimiz Evsiz ve Yokluk İçinde…

Suriye'de yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca kişinin mülteci konumuna düştüğü ve yerinden edildiği iç savaş 9 yılını geride bırakıp 10’uncu yılına girerken zor koşullardaki yaşam devam ediyor. İdlib'de son dönemde 2 milyon sivil rejim güçlerinin saldırılarıyla evsiz kalırken, İDDEF olarak hayırseverlerin desteğiyle inşa ettiğimiz briket evlerle sıcak yuva hasretini sona erdiriyoruz. Bölgenin öncelikli ihtiyaçlarına göre hazırladığımız projelerle kardeşlerimizin yanında oluyoruz.

idlib-iyilik-carsisi-2-2020

Kardeşlerimize Umut Olmak İçin Çalışıyoruz

İDDEF olarak, gıda ve giyim yardımları ile birlikte en çok ihtiyaç duyulan barınma için çadır kurarak ve briket evler inşa etmeye devam ediyoruz. Suriye’de yaşanan krizin her safhasında hayırseverlerin desteğiyle bölgede yaşayan mazlumların yardımına koşarak, Tel Abyad, İdlib, sınırdaki mülteci kampları ve daha birçok bölgede ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırıyoruz. Bağışçıların emanetlerini gıdaya ulaşmada en fazla sıkıntı yaşayan, özellikle bebeklerin ve çocukların zor durumda olduğu ailelere ulaştırıyor, bölgedeki kimsesizlerin elinden tutmaya devam ediyoruz. Tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birini yaşayan Suriye’deki din kardeşlerimize umut olmak için çalışmayı özveri ve gayretle sürdürüyoruz.