TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF'ten İhtiyaç Sahibi Talebelere Eğitim Yardımı

İDDEF'ten İhtiyaç Sahibi Talebelere Eğitim Yardımı
İDDEF, ‘Talebeye Umut, İlme Kalem Ol’ eğitim projesi kapsamında Afrika kıtası başta olmak üzere Filistin’deki talebelere kırtasiye ve kıyafet yardımı yaptı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), yeni eğitim döneminin başladığı Afrika’daki medreselerinde okuyan yoksul talebeler ile Gazze’deki okullarda eğitim almaya çalışan talebelere kıyafet yardımıyla birlikte içerisinde çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş gibi malzemelerin bulunduğu kırtasiye seti hediye etti. İDDEF, ‘Talebeye Umut, İlme Kalem Ol’ eğitim yardımı projesi kapsamında kapsamda Afrika’daki Gine, Gana, Burkina Faso, Somali, Kenya, Tanzanya ve Etiyopya gibi ülkeler ile Filistin’in Gazze Şeridi’nde 8.000 talebenin yüzünü güldürdü.

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (2)

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Dünyanın bir çok bölgesinde yeni eğitim yılı başlarken, 6-18 yaş arası 244 milyon çocuk ve genç okula gitme imkanından yoksun şekilde yaşıyor. Okula gitme imkanı olmayan 98 milyon çocuk ile Sahra Altı Afrika ülkeleri en kötü eğitim durumuna sahip. Tüm bu üzücü tabloyla beraber İDDEF olarak dünyada eğitimden yoksun çocuk ve gençlerin ücretsiz bir şekilde eğitim alması için hayırseverlerimizin desteğiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Bağış Yapmak İstiyorum

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (1)

Eğitim merkezi ve medreseler inşa ettiğimiz dünyanın dört bir yanındaki coğrafyalarda bir nebze de olsa eğitim ihtiyacına merhem olmaya çalışırken, diğer yandan hayırseverlerimizin hediyelerini talebelere teslim ediyoruz. Bu kapsamda yeni eğitim döneminin başlamasıyla hayata geçirdiğimiz proje dahilinde talebelere eğitim seti ve kıyafet dağıtıyoruz. Medreselerimizde ücretsiz eğitim alan ihtiyaç sahibi talebelerimiz büyük bir gayretle ilerledikleri eğitim yolculuklarında hayırseverlerin desteğiyle hediye ettiğimiz eğitim setiyle büyük bir mutluluk ve heyecan yaşıyor. 


Özellikle Afrika kıtasında ulaşılması zor ve pahalı olan kırtasiye malzemeleri talebelerin büyük bir ihtiyacını giderirken, ülkelerin yarınlarına umut veriyor. Yoksullukla mücadele eden kardeşlerimize eğitim heyecanını yaşatan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz” denildi.

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (7)

Açıklamada, hayırseverlerin, talebelerin kıyafet, çanta, kalem, silgi, kalemtıraş ve defter gibi ihtiyaçlarının karşılandığı projeye, www.iddef.org internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da federasyonun "0212 6210065" numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabileceği kaydedildi.

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (3)

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (4)

iddef-egitim-yardimlari-egitim-seti-2022 (6)


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU