TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor
İDDEF, iç savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı Yemen’de mazlum kardeşlerimiz için acil yardım çalışmalarına devam ediyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Yemen için kayıtsız kalmayan bağışçılarımızın destekleriyle ikinci etap yardım çalışmaları kapsamında ülkenin Marib şehrinde, 270 aileye sıvı yağ, şeker, pirinç ve undan oluşan gıda kolisi dağıttık. Gıda dağıtımının yanı sıra şu ana kadar bağışlanan 236 küçükbaş kurbanın kesimini gerçekleştirdik.

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor

İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, İDDEF’in hedefinin 2 ay içerisinde 3 bin aileye ulaşmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İnsana Değer Veren Dernekler Federesyonu olarak Yemen’de yaşanan insanlık dramı için seferberlik başlattık. Ülkedeki mazlumların çok acil insani yardıma ihtiyacı var ve açlıkla karşı karşıya olan insan sayısı her geçen gün artarken kriz giderek derinleşmeye devam ediyor. 24 milyon insan hayatını idame ettirmek için yardıma ihtiyaç duyuyor ve 14 milyon kişi ise kıtlık riskiyle karşı karşıya. Biz İDDEF olarak bağışçılarımızın destekleriyle ilk etapta 200 aileye gıda yardımı ulaştırdık. İkinci etap yardım çalışmamızda ise 270 aileye içinde sıvı yağ, şeker, pirinç ve undan oluşan gıda kolisi dağıttık. İnşallah önümüzdeki 2 ay içerisinde 3 bin civarı aileye ulaşmayı hedefliyoruz. Önemli olan bu zor zamanda mağdur ve mazlum insanların yanında olabilmek ve onların dertleriyle dertlenebilmektir. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyar, yapacağımız işlerin kifayeti hususunda gayretli olur ve çalışırsak muvaffakiyeti sevgili Allah’ımız verecek ve oradaki mazlum kardeşlerimizin de mağduriyeti giderilmiş olacak. Ben bu kervana destek veren ve kardeşlerinin yaralarını saran hayırseverlere teşekkür ediyorum.”

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor

Marib’de Durum İçler Acısı

İDDEF olarak bağışçılarımızın emanetlerini Marib’de 270 aileye dağıttık. Savaş öncesi yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı Marib’in nüfusu göç dalgalarıyla 3 milyona ulaşırken, Yemenli göçmen kardeşlerimiz derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Yaşadıkları yerleri savaş nedeniyle terk eden kardeşlerimiz acil yardım bekliyor.

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor

Zekat bağışınız Yemen’e aş olsun

24 milyon insanın hayatta kalmak için yardıma muhtaç olduğu, her 10 dakikada 1 çocuğun, yetersiz beslenme ve salgın hastalıklardan dolayı hayatını kaybettiği Yemen’de yiyecek yardımı sürerken zekat bağışlarınız gıda kolisi olarak bölgeye ulaşıyor. 100 TL olan gıda paketi için siz de destek olabilirsiniz.

İDDEF’in Yemen Seferberliği Sürüyor

Yemen İçin Kurban Bağışı Yapabilirsiniz

İDDEF olarak Yemenli ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kurban kesimleri gerçekleştiriyoruz. Siz de adak, akika ve şükür kurban bağışınızı Yemen için yapabilir, açlık ile mücadele eden milyonlarca kardeşimiz için iyiliğe vesile olabilirsiniz. Adak, akika ve şükür küçükbaş kurban bedeli ise 1100 TL.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

İDDEF aracılığıyla 100 TL bağışta bulunarak gıda paketini yokluk ve yoksulluk içindeki kardeşinize ulaştırabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabildiğiniz gibi 0212 621 0065 numaralı telefonunu arayıp detaylı bilgi alarak da destek olabilirsiniz.

Yemen İçin Bağış Yap

Yemen İçin Kurban Bağışı Yap

Yemen İçin Zekat Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU