TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Gazze’ye Yardımları Aralıksız Devam Ediyor

İDDEF’in Gazze’ye Yardımları Aralıksız Devam Ediyor
İDDEF, işgalci İsrail’in 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana bombalı saldırı gerçekleştirdiği Gazze’de yaşam savaşı veren Filistinli sivillere gıda, acil yaşam malzemeleri ve ambulanslarıyla destek oluyor.

İDDEF, Gazze'de 5.000 paket taze sebze ve meyve dağıtımı gerçekleştirdi.

Bağış yap

İşgalci güç İsrail’in ablukası ve bombardımanı Gazze Şeridi’ndeki sivilleri hayattan koparmaya devam ederken, bölge enkaz haline getirilerek yaşam bitiriliyor. Siyonist İsrail, güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze’nin Mısır sınırını da bombalamayı sürdürürken şu ana kadar 28 bin Filistinli şehit oldu. Tüm soykırım ve çağımızın katilliğine rağmen insani yardım çalışmalarına aralıksız devam eden İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF),bölgedeki ekipleriyle yaraları sarmaya gayret ediyor. İDDEF, üç ambulansıyla sağlık hizmeti vermeye çalışırken, Mısır’ın başkenti Kahire’ye kurduğu lojistik üs ile her hafta 3 tır gıda ve tıbbi malzemeyi Gazze’ye sevk ediyor.

gazze-un-dağitim-iddef-2

İDDEF, soykırıma uğrayan Gazze'de yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdur sivil halkı yalnız bırakmıyor. Hayırseverlerin destekleriyle temin edilen un yardımları ulaştırılmaya devam ediliyor.

Hayırseverlerin desteğiyle Gazze’de görevini yerine getirmeye çalışan İDDEF, insanlık ve savaş suçu işleyen İsrail’in vahşet yaptığı bölgede Filistinlilerin yaralarını sarıyor. Yakıt, ilaç, gıda ve battaniye dağıtan İDDEF, fırınlarda günlük olarak ekmek pişiriyor, günlük 9 bin kişilik sıcak yemek ile birlikte yine günlük 50.000 adet ekmek ikramında bulunuyor.

İDDEF-Gazze-acil-yardim-2024 (1)

Yaklaşık 2,5 milyon kişinin yaşadığı Gazze’de yoğun bombalı saldırı altında kalan siviller kuzey ve orta bölgeyi terk etmek zorunda kalarak güney yani Mısır sınırındaki Refah şehrine indi. Refah’a sığınan 1 milyon 300 bin sivil köşeye sıkıştırılmış şekilde sokaklar ve barınaklarda yaşarken, işgalci güç bu bölgeyi de bombalamaya devam ediyor. Artık gidecek güvenli hiçbir yerleri bulunmayan Filistinli sivil halk, korunmayı ve güvenli gıdaya ulaşmayı bekliyor.

İDDEF-Gazze-acil-yardim-2024 (3)

Hayırseverler, Gazze’deki mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor. Hayırseverler ayrıca GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.


Refah Şehrinde Son Durum

Gazze Şeridi'nin güneyinde Mısır sınırında yer alan Refah kenti, İsrail saldırıları nedeniyle yerlerinden edilen binlerce kişinin kente sığınmasıyla birlikte 2,3 milyon nüfusa sahip Gazze'nin yaklaşık yarı nüfusuna ev sahipliği yapıyor. İsrail güçleri, Refah kentini sık sık hava saldırılarıyla hedef alıyor. İsrail'in Refah kentine kara saldırısı başlatması halinde sivillerin Gazze Şeridi'nde sığınacak yerlerinin kalmayacağından endişe ediliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU