TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in Deprem Bölgesine Yardımları Hız Kesmiyor

İDDEF’in Deprem Bölgesine Yardımları Hız Kesmiyor
Türkiye dahil dünyanın 55 ülkesinde eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan İDDEF, asrın felaketini yaşayan ülkemizin deprem bölgesindeki şehirlerinde yardım seferberliğine tüm gücüyle devam ediyor. 150 yardım tırı, 5 lojistik merkezi ve 600 saha görevlisiyle 6 Şubat’tan bu yana sahada olan İDDEF, depremzede vatandaşların yardımına koşuyor.

deprem-bolgesi-iddef-yardim-adiyaman

Devlet millet el ele şiarıyla harekete geçen sivil toplum kuruluşlarından olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) depremin ilk gününden bu yana şehir merkezleri ve köylerde yoğun bir yardım çalışması yürütüyor. AFAD koordinasyonuyla Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Adana illerinde çalışmalar yapan İDDEF, Genel Merkez Afet Masası, 30 şehirdeki temsilcilikleri ve kuruma bağlı dernekler ve kendini iyiliğe adamış gönüllüleriyle birlikte gece gündüz demeden her derde derman olmaya çalışıyor. En ihtiyaç olan listeyi yakacak, gıda ve hijyen malzemeleri olarak bildiren İDDEF, bölgede yoğun bir çalışma sürdürüyor.
   

Bir Gün Değil Her Gün Yardım

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki iki deprem 10 ilde büyük yıkıma sebep olurken, büyük bir dayanışma örneği gösteren Türkiye maddi ve manevi yardımlarla yaraları sarmaya devam ediyor. İlk etapta 6 aylık yardım çalışması planlamasını yapan İDDEF de bu kapsamda sahadaki yardım çalışmalarını aksatmadan her gün sürdürüyor. Sıcak yemek başta olmak üzere gıda ve hijyen paketi hazırlayan İDDEF, deprem acil yardım, zekat, fitre, kumanya yardımlarıyla birlikte afet çadırı ile konteyner mahalle kuruyor.

iddef-adiyaman-deprembolgesi-yardim

Adıyaman'da bulunan İDDEF ekipleri merkezden uzak köylerde yaşayan ailelere yardım ulaştırmaya devam ediyor.

deprembolgesi-sicakyemek-iddef

Köyler Unutulmadı

İDDEF, deprem bölgesindeki şehir merkezlerinde yaşanan yıkımın yanı sıra kırsal kesimlerde ve köylerde de yaşanan hasar sonrası harekete geçti. Devlet, yıkılan köprüler ve yarılan yollar nedeniyle karadan ulaşılamayan köyler için hava koridoru kurarken, İDDEF ekipleriyle birlikte köylere giderek depremzede vatandaşlara sıcak yemek ve erzak paketlerini ulaştırdı ve ulaştırmaya devam ediyor.

iddef-deprem-bolgesi-koylerunutulmadi

İDDEF, depremin yaralarını sarmaya devam ediyor, afet bölgesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

iddef-deprembolgesi-yardimulastiriyor

Depremden etkilenen vatandaşlara yardımlar ulaştırmaya devam ediyor. Kasaba ve köylerde çadırlarda kalan vatandaşlara ısıtıcı ve hijyen setleri teslim ediliyor.

iddef-lojistikmerkezi-deprem

İDDEF, lojistik merkezlerindeki ısıtıcı, kumanya, battaniye, hijyen paketi ve kışlık kıyafetlerini 7'den 77'ye tüm depremzedelere teslim ediyor. 

soylu-donmez-iddef-deprembolgesi

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, bölgeyi ziyaretleri esnasında İDDEF’in afet bölgelerinde yaptığı çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

deprem-bolgesi-iddef-yardim-tup

İDDEF, deprem bölgesinde soğuk havalarla mücadele eden vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor. Çadırlarda, tüplü ısıtıcılar ile ısınmak zorunda olan depremzedelere desteklerinizle alınan tüpler teslim ediliyor. 


Depremler nedeniyle soğuk kış günlerinde evsiz kalan vatandaşlarımıza, bir an önce sıcak bir yaşam alanı sağlamak adına çadırların kurulumu yapıldı. 

iddef-sokak-hayvanlari-deprem-bolgesi

İDDEF, depremden etkilenen sokak hayvanlarına da can oluyor.

iddef-deprem-bolgesi-komuryardimi

En büyük ihtiyaçlardan biri olan kömür depremzede vatandaşlara ulaştırılıyor. 

iddef-adiyaman-deprembolgesi-yardim-2

Köylere yardım kolileri ulaştırılarak yaralar sarılıyor, acılar paylaştıkça azalıyor. 

iddef-deprem-bolgesi-mehmetcikasker

Afet bölgesindeki İDDEF ekipleri, depremin gerçekleştiği ilk günden bu yana vatandaşlarımızın yanında olan kahraman Mehmetçiklerimizi ziyaret etti.

Elbistan’da, dört farklı noktada bulunan depolarımızdan her gün binlerce vatandaşımızın ihtiyaçlarını gideriyor, bu zorlu süreçte kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. 

iddef-deprem-bolgesi-koyler-yardim

İDDEF'in kırsal bölgelerde ve köylerdeki yardım çalışmaları sürüyor. 

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU