TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Yemen İçin Seferber Oldu

İDDEF Yemen İçin Seferber Oldu
İDDEF, hayırseverlerin Yemen için bağışladığı insani yardım kapsamında hazırlanan gıda paketlerini mazlum kardeşlerimize ulaştırmaya başladı.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak başlatmış olduğumuz ‘Yemen’e Acil Yardım’ kampanyamıza bağışçılar kayıtsız kalmadı ve destek oldu. Böylece açlık felaketiyle karşı karşıya olan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize gıda yardımları ulaştırılmaya başlandı.

İDDEF Yemen'e insani yardım

İlk Etapta 200 Aileye Gıda Yardımı

İç savaş ile birlikte büyük bir insani krizin yaşandığı Yemen’de milyonlarca kardeşimiz açlık ve hastalıkla mücadele ediyor. İDDEF olarak başlatmış olduğumuz Yemen’e acil yardım projesi kapsamında Hadramut bölgesinin Tarim şehrinde ilk etapta 200 aileye sıvı yağ, pirinç ve undan oluşan gıda kolisi dağıttık.

İDDEF Yemen'e insani yardım

Yemenli Kardeşlerimize Yardımlar Sürecek

Her 10 dakikada 1 çocuğun, yetersiz beslenme ve salgın hastalıklardan dolayı hayatını kaybettiği Yemen’de ikinci etap insani yardım çalışmaları daha kapsamlı olarak gerçekleşecek. 100 TL olan Gıda paketi için siz de destek olabilirsiniz.

İDDEF Yemen'e insani yardım

Yemen İçin Kurban Bağışı Yapabilirsiniz

İDDEF olarak ayrıca sıvı yağ, pirinç ve undan oluşan gıda kolisi paketi ile birlikte ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kurban kesimleri gerçekleştireceğiz. Siz de adak ve akika kurban bağışınızı Yemen için yapabilir, açlık ile mücadele eden milyonlarca kardeşimiz için iyiliğe vesile olabilirsiniz. Adak ve akika küçükbaş kurban bedeli ise 1100 TL.

İDDEF Yemen'e insani yardım

Kardeşine Yardım Elini Uzat

İnsani yardıma olan ihtiyacın her gün arttığı ve 20 milyon kişinin güvenli gıdaya ulaşamadığı Yemen için siz de harekete geçebilirsiniz. İDDEF aracılığıyla 100 TL bağışta bulunarak gıda paketini yokluk ve yoksulluk içindeki kardeşinize ulaştırabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabildiğiniz gibi 0212 621 0065 numaralı telefonunu arayıp detaylı bilgi alarak da destek olabilirsiniz.

İDDEF Yemen'e insani yardım

Gıda yardımının ulaşması ile birlikte mazlum kardeşlerimizin evlerinde yemek tencereleri kaynamaya başladı.

Yemen İçin Bağış yap

Yemen İçin Kurban Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU