TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Nijerya'daki Çalışmalarına Hız Verdi

İDDEF, Nijerya'daki Çalışmalarına Hız Verdi
Nijerya’da eğitim ve insani yardım çalışmalarına devam eden İDDEF, ülkedeki hizmetlerini genişleterek daha verimli hale getirmek için harekete geçti.

Dünyanın dört bir yanında ‘Muhabbetle Birlikte İnsanlığa Hizmete’ sloganıyla İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarını sürdüren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Batı Afrika ülkesi Nijerya’daki hizmetlerini daha kaliteli hale getirmek, canlandırmak ve yeni kazanımlar katmak için harekete geçti. İDDEF, eğitim ve insani yardımı kapsayan masadaki hazırlıkların ardından Nijerya’da sahaya inerek bir dizi temas ve incelemeler yaptı.

Nijerya’da yeni çalışmaların istişarelerini ve var olan hizmetlerin denetimini gerçekleştiren İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, ziyaret hakkında Anadolu Ajansı (AA)'ya açıklamalarda bulundu.

iddef-nijerya-calismalari-hiz-verdi-kasim-2019-3

“Çalışmalarımızı Yerinde İnceliyor ve Takip Ediyoruz”

Yeni eğitim tohumlarının filizlenmesi, mescit ve medrese gibi kalıcı eserlerin Nijerya’ya inşa edilmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade eden İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan Hocaefendi, “İDDEF olarak, özellikle Afrika kıtasında eğitim ve insani yardım çalışmalarını özverili ve hummalı bir şekilde devam ettiriyoruz. Bu çalışmalar içerisinde önemli bir yer teşkil eden Nijerya’da da 3 yıldır faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Nijerya’nın kuzeyindeki Kano şehrinde başlattığımız eğitim ve insani yardım çalışmasını daha da canlandırarak şer’i ve fenni ilimlerde çok önemli bir yol kat etmek istiyoruz. Hizmet ettiğimiz tüm ülkelerde olduğu gibi Nijerya’da da çalışmalarımızı periyodik olarak yerinde inceliyor ve takip ediyoruz” dedi.

iddef-nijerya-calismalari-hiz-verdi-kasim-2019-2

“Nijerya’da Üç Bölgede Eğitim Merkezleri Kuracağız”

Yeni dönemde Nijerya’da üç bölgede eğitim merkezi kurmayı planladıklarını ve yeni medrese açılması için önemli istişarelerde bulunduklarını anlatan Turan Hocaefendi, “Medreselerimizde 3 yıllık bir ihtisas bölümü oluşturarak 6 yaşındaki talebemizi 19 yaşında liyakat sahibi ve eğitimli olarak mezun etmeyi sağlayacağız. Kano’da katıldığımız mevlit programında da kardeşlerimizle verimli bir toplantı gerçekleştirerek eğitim ve insani yardım hizmetlerinin ülke sathında yaygınlaştırılması için fikir birliğine vardık. Rabbim inşallah bu ziyaret ve kararlarımızı hayırlara vesile eylesin” ifadelerini kullandı.

iddef-nijerya-calismalari-hiz-verdi-kasim-2019-1

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU