TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Medreselerinden Mehmetçik'e Dua

İDDEF Medreselerinden Mehmetçik'e Dua
İDDEF’in dünyanın dört bir yanındaki medreselerinde eğitim alan talebeler ve görevli hocalar İdlib'de şehit olan Mehmetçikler ve Bahar Kalkanı Harekatı’nın başarılı olabilmesi için dua etti.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu’nun (İDDEF) dünyanın dört bir tarafında bulunan medreselerinde, Suriye’nin İdlib şehrinde şehit düşen Türk askerleri için hatim ve dualar okundu. 

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-gine

Gine

Gine'nin başkenti Konakri'deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi içerisinde bulunan 2. Abdülhamid Camii’nden “Allah’ım Türkiye’yi ve Ümmet-i Muhammed’i (S.A.V.) muzaffer eyle” nidaları yükseldi. Mahmud Ustaosmanoğlu (k.s.) Külliyesi’nin talebeleri aynı zamanda İdlib şehitleri için hatim indirdi ve duasını yaptı. 

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-fildisisahili

Fildişi Sahili

Somali, Etiyopya, Fildişi Sahili, Kenya, Burkina Faso ve Benin gibi ülkelerdeki medreselerde de kağıtlara “Dualarımız Türkiye’yle” diye yazan talebeler şehit Mehmetçikler için Kur'an-ı Kerim'i hatmetti. Talebeler, Türkiye’nin İdlib’te yaşanan insanlık dramını sona erdirerek, güvenlik ve huzur sağlamak için başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’nın zaferi için dua etti.

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-etiyopya

Etiyopya

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Mehmetçiğimize yapılan menfur saldırının ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nda devletimizin yanındayız. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatı’nda olduğu gibi terör unsurlarının temizlenmesi, huzur ve güvenliğin sağlanması, Suriyeli mazlum kardeşlerimizin bombardımandan kurtarılması için Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nın muvaffakiyetle sonuçlanması için dünyanın dört bir yanındaki medreselerimizde Fetih Suresi okuyarak, dua ediyoruz. Rabbimizden Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah Mehmetçiğimizin yâr ve yardımcısı olsun. Allah askerimizi korusun.” denildi.

burkina-faso-iddef-bahar-kalkani

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'daki Mahmud Ustaosmanoğlu (k.s.) Medresesi'ndeki talebeler de şehit düşen Mehmetçikler ve Bahar Kalkanı Harekatı için Kur'an-ı Kerim okuyarak, dua etti. Kağıtlara "Kaderimiz tek, yüreğimiz tektir", "Dualarımız Türkiye'yle" ve "Mehmetçikler son kalemizi koruyor" yazan talebeler dualarıyla Mehmetçik'e kalkan oldu. Bir talebe Türkiye'ye ilettiği mesajında, "Türkiye'nin ve Türk kardeşlerimizin yanındayız. Dualarımız Türkiye'ye olduğu gibi, mazlumlarla dertlenen ve onlara derman olmakla bilinen Türkiye'nin şanlı bayrağı altında savaşan Mehmetçiklerle aynı yüreği taşımaktan şeref duyuyoruz. Allah Türk askerlerine yardım etsin" dedi. Diğer talebeler bu mesaj ve duaya hep birlikte 'amin' dedi. 

burkina-faso-iddef-bahar-kalkani-2

Burkina Faso

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-somali

Somali

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-somali-2

bahar-kalkani-idlib-iddef-destek-dua-etiyopya-2

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU