TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Kurban Alım Aşamasında Nelere Dikkat Ediyor?

İDDEF, Kurban Alım Aşamasında Nelere Dikkat Ediyor?
Yurtdışı vekaletle kurban kesim organizasyonunu yıllardır dünyanın dört bir yanındaki mazlum coğrafyalarda gerçekleştiren İDDEF, kurban alım, kesim ve dağıtım aşamalarında İslami usul ve kaideler çerçevesinde hassasiyetle hareket ediyor.

2023 yılı yurt dışı kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 47 ülke 309 bölgede gerçekleştirerek mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin sofrasına kurban bereketini taşıyacak olan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2023 vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelinin büyükbaş hisse kurban 2200 lira, küçükbaş kurbanda ise 2500 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Not: 2024 yılı vacip kurban organizasyonu için kurban fiyatları kurban bayramın 2-3 ay kala açıklanacaktır.

Kurbanlıklar Neden Erkenden Alınıyor?

Vekaletle yurt dışı kurban kesimi için bağışta bulunacak hayırseverler geleneksel ve alışılagelmiş bir durum olarak genellikle bağışını son günlere bırakabiliyor. Bu süre 1 ay öncesine esnese dahi İDDEF, büyükbaş ve küçükbaş kurban alım anlaşmalarını bir önceki kurban bayramının hemen ardından sağlıyor. 2-3 ay kala kurban kesimi yapılacak ülke ve bölgelere giden İDDEF görevlileri, bizzat yerel hocalarıyla beraber anlaşma sağladığı çobanları ziyaret ederek kurbanlıkları İslami usul ve kaideler çerçevesinde titizlikle seçip alıyor.
    

Kurbanlıkları Erken Almanın Önemi Nedir?

İDDEF, yurt dışı küçükbaş ve büyükbaş hisse bedellerinin uygun olması ve döviz hareketliliğinden etkilenmemek için kurban satın alımlarını 2-3 ay öncesinden gerçekleştiriyor. Hiçbir aracı kurum veya kuruluşla çalışmayan İDDEF, kurbanlıkları ilk elden satın aldığı için kurban bedellerini uygun olarak belirleyebiliyor. Böylece kurbanını yurt dışında kestirmek isteyen hayırseverler belki de yıldan yıla et yiyebilen Müslüman kardeşleriyle, Kurban bayramının bereketiyle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.
   

Kurban Bağışları Kimlere İkram Ediliyor ve İhtiyaç Sahipleri Nasıl Belirleniyor?

İDDEF, 2023 yılı vekalet yoluyla vacip kurban organizasyonunu 14 yıllık tecrübesiyle gerçekleştiriyor. Eğitim ve insani yardım çalışmalarıyla yıl boyunca düzenli olarak kurban keseceği ülke ve bölgelerde olan İDDEF, adak, akika ve şükür kurbanlarını yıl boyunca keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor. Sadece kurban organizasyonunda değil senenin tüm günleri yerel görevli ve hocalarıyla sahada olan eğitim, kalıcı eser ve insani yardım çalışması yapan İDDEF, medrese talebelerinin yoksul aileleri, civar ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin kurban ikramlarını ulaştırıyor.

İDDEF Online Kurban Bağış Nasıl Yapılır?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU