TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, İlk İftar ve Sahurda Depremzedelere Sofralar Kurdu

İDDEF, İlk İftar ve Sahurda Depremzedelere Sofralar Kurdu
2023 yılı Ramazan çalışmalarını "İyilik Seninle” sloganıyla gerçekleştiren İDDEF, deprem bölgesindeki ailelerin yanında olup iftar ve sahur ikramlarında bulunarak kumanya dağıtıyor. İDDEF’in bölgedeki çalışmaları Ramazan boyunca devam edecek.


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden sonra evleri yıkılan veya ağır hasar alan depremzedeler, ramazan ayını evlerinden uzak karşıladı. İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) Ramazan çalışmalarını deprem bölgesi başta olmak üzere dünyanın 55 ülkesinde sürdürürken, 6 Şubat’tan bu yana, afetin yaşandığı şehirlerde olarak ailelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bu kapsamda Ramazan’da da hummalı çalışmalarına devam eden İDDEF, ilk sahur ve ilk iftar vakitlerinde deprem mağduru aileler için sofralar kurdu. İDDEF’e ait aşevlerinde pişen yemekler, çorbalar ve hazırlanan sahurluk gıdalar ailelere ikram edilerek Ramazan’ın dayanışma ve yardımlaşma ruhu pekiştirildi.
  

Deprem mağduru vatandaşlara yönelik günlük olarak iftar ve sahur ikramlarını Ramazan boyunca sürdürecek olan İDDEF, su, hijyen setleri ve erzak kolileri dağıtımlarına devam ediyor. Hayırseverlerin destekleriyle kurulan sofralar, teslim edilen kumanyalar Ramazan ile bereketleniyor, depremin yaraları hep birlikte sarılıyor.
  

Yardım çalışması yaptığı illerdeki aşevlerinde her gün iftar yemeği ve sahurluk ikram eden İDDEF, mobil iftar araçlarıyla ulaştığı köylerde de iftar bereketine vesile oluyor. İftar sonrası teravih ve sosyal etkinliklerin de yapıldığı bölgelerde vatandaşların ve çocukların huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için tüm gayretiyle çalışan İDDEF ekipleri, İyilik Çarşısı ile vatandaşların kıyafet, ayakkabı, bot, iç çamaşırı ve havlu gibi temel eşya ihtiyaçlarını gideriyor.
   

Bağışlar, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla, 0212 621 00 65 numaralı telefondan ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler 70 lira ile bir kişiye iftar verebileceği gibi, RAMAZAN yazıp 7230'a göndererek de 10 TL destek olabiliyor.

iddef-ramazan-deprem-bölgesi-ilkiftar

iddef-ramazan-deprem-bölgesi-ilkiftar-2

iddef-ramazan-deprem-bölgesi-ilkiftar-3

iddef-ramazan-mobil-iftar-araclari

İDDEF, şehir merkezinin dışında yaşayan vatandaşlara mobil aşevi ile iftarlık yemek ulaştırıyor.

ilkteravih-deprembolgesi-idde

Kahramanmaraş'ta deprem mağduru vatandaşlar teravih namazını çadır mescitte eda ediyor.

iddef-ramazan-coskusu-deprembolgesi

Ramazan-ı Şerif’in coşkusunu minikler ile paylaşan İDDEF ekipleri, iftar sonrası pamuk şeker ikram ediyor.


İDDEF, Konya Lojistik Merkezinde titizlikle hazırlanan gıda paketler ile, deprem bölgelerindeki vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU