TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, İdlib Şehitleri Adına Su Kuyusu Açtı

İDDEF, İdlib Şehitleri Adına Su Kuyusu Açtı
İDDEF, İdlib Şehitleri adına hayırseverlerin desteğiyle Güney Asya ülkesi Bangladeş’te su kuyusu açarak bölgedeki Müslümanları temiz suya kavuşturdu.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Afrika ve Güney Asya’da temiz suya erişemeyen insanlar için ‘Damlaya Damlaya Umut Olur’ kampanyası kapsamında su kuyusu açarak su çözümleri geliştirmeye devam ederken, bir su kuyusunu daha Bangladeş’te hizmete aldı. Bir damla bin umut anlayışıyla çıkılan yolda, İdlib Şehitleri adına Bangladeş’te açılması için başlanan su kuyusu projesi hayırseverlerin yoğun desteğiyle kısa sürede tamamlanarak, bölgedeki Müslümanların kullanımına sunuldu.

idlib-sehitleri-iddef-2020-2

Dünyanın en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerinden biri olan Bangladeş’te hizmet vermeye başlayan ve Suriye’nin İdlib şehrinde düzenlenen operasyonlarda şehit olan Mehmetçiklerin adını ve aziz hatırasını taşıyan şadırvanlı su kuyusu dualarla açıldı. Açılışta şehitlerimiz, Türkiye ve İslam aleminin selameti için dualar edilirken, 33 şehidimiz adına sondaj yöntemiyle açılan 33 çeşmeli su kuyusundan binlerce kişi faydalanabilecek.

idlib-sehitleri-iddef-2020

160 milyon nüfusa sahip ülkede 4 milyon insan temiz su kaynaklarına erişemiyor. İDDEF, muson ikliminin etkisinde yoğun yağış almasına rağmen sağlıklı ve temiz suya erişimin oldukça zor olduğu Bangladeş'te, su kuyusu çalışmalarıyla yerel halkın ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

idlib-sehitleri-iddef-2020-sehitlerin-isimlei

Uzun yıllardır yoksulluğun ve karışıklığın yaşandığı ve bu nedenle eğitime ulaşmanın zor olduğu ülkede İDDEF, hem İslami eğitim çalışmalarının hem de ibadetin yapılabileceği İdlib Şehitleri Mescidi projesinin de çalışmalarını sürdürüyor. Hayırseverlerin desteğiyle inşa edilecek olan mescid, kalıcı eser olarak Bangladeş’te hizmet verecek. Siz de İdlib Şehitleri Mescidi projesine destek verebilir, şehitlerimizin isminin yaşayacağı ve birliğimizin nişanesi olan mescitte Müslümanların huzur içinde ibadet etmesine vesile olabilirsiniz.

İdlib Şehitleri Mescidi Destek Ol

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU