TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF Gine’de Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

İDDEF Gine’de Yetimlerin Yüzünü Güldürdü
Gine'nin başkenti Konakri’de bulunan Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nin avlusunda ihtiyaç sahipleri için her gün iftar sofrası kuran İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2019 Ramazan çalışmaları kapsamında başlattığı mobil iftar aracı projesi ile Konakri çevresindeki yetimhanelerde her gün sıcak yemek dağıtıyor.

Batı Afrika’nın en fakir ülkelerinden Gine'nin başkenti Konakri'de inşası süren Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin yapımı hızla devam ediyor. Külliyenin 2. etap çalışmaları tüm hızıyla sürerken; Ramazan 2019 çalışmaları kapsamında ‘sofrada tuzun olsun’ sloganıyla yola çıkan İDDEF, ihtiyaç sahipleri için iftarlar veriyor ve kumanya yardımlarını ulaştırıyor. İlk defa Ramazan 2019’da başlatılan ‘mobil iftar aracı’ projesi ile külliye çevresinde bulunan yetimhaneler ziyaret ediliyor ve sıcak yemek dağıtılıyor.


Sofrada Tuzun Olsun

Yetimler için özel proje: Mobil iftar aracı

Efendimizin (sallallahu aleyhi vesellem) "Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar" hadisinden yola çıkan İDDEF, Gine Konakri’de bulunan yetimhaneler için Ramazan 2019 çalışmaları kapsamında mobil iftar aracını hizmete soktu. Ramazan ayı boyunca hizmete devam edecek olan mobil iftar aracı, ziyaret ettiği yetimhanelerde sıcak yemek ikramı sağlıyor.


Gine’de düzenlenecek iftarları organize etmek ve hayırseverlerin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine teslim etmek adına çalışan ekibin sorumlusu, mobil iftar aracı projesi ile her gün yaklaşık 200 kişiye sıcak yemek ulaştırıldığını aktardı.

İftar Bağışı yap

Yetimlere ulaşmak için Ramazan öncesinde çalışma yapıldığını belirten İDDEF sorumlusu sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ramazan öncesinde Gine Konakri’de yetim ailelerin tespitine başladık. İletişimde olduğumuz görevlilerimiz bize konuyla alakalı detaylı bir liste hazırladı. Biz de bu listeye göre çalışmalarımıza başladık. Gine’de başlattığımız iftar organizasyonu, inşallah Ramazan’ın son gününe kadar devam edecek. Türkiye’den bu iftar organizasyonlarına destek veren tüm Müslüman din kardeşlerimizden Allah razı olsun. Gerçekten bu amel büyük bir amel, bu yardım büyük bir yardım.”

Ramazan’ın bereketi paylaşılıyor

Türkiye’den hayırseverlerin destekleri ile birlikte yola çıkan ekibimiz, Gine’de iftar programlarını organize etmek ve hayırseverlerin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine teslim etmek adına çalışmalarını yürütüyor.


İDDEF, Gine Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nin avlusunda binlerce kardeşimiz için iftar sofraları kuruyor, dertlerini dinliyor ve selamlarınızı iletiyor. İftar sonrasında yine külliye bünyesinde bulunan II. Abdülhamid Camii’nde teravih namazı eda ediliyor. Böylece Ramazan’ın beraberinde getirdiği bereket iklimi yoğun bir şekilde yaşanıyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU