TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Gazze'nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı

İDDEF, Gazze'nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı
İDDEF, işgalci İsrail’in yaklaşık 7 aydır saldırılarının devam ettiği Gazze’de oluşan insani krize karşı ilk günden bu yana aktif bir şekilde insani yardım çalışmalarını sürdürüyor.


2011 yılından bu yana Gazze’de eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Gazze Şeridi’ndeki ekipleriyle 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana da seferberlik halinde acil yardım çalışması yapıyor. Bu kapsamda çalışmalarına yoğun şekilde devam eden İDDEF, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yerinden edilen ailelere, sığınma merkezlerine ve okullara gıda paketleri ve un dağıtımı gerçekleştirdi.

İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (6)

Gazze ol sloganıyla çalışmalarına aralıksız devam eden İDDEF, son olarak Gazze’nin kuzeyine temel besin malzemelerinden oluşan gıda paketleri ile un sevkiyatı yaparak dağıtımlarını gerçekleştirdi. İnsani yardım çalışmalarının yanı sıra zulmün gündemden düşmemesi, Gazzeli mağdur kimselere daha fazla yardım ulaşması ve dünyaya duyurulması için sosyal medya mecralarında da görsel kampanya yürüten İDDEF, Filistinli mazlum aileleri günlük sıcak yemek, temiz su temini, gıda ve diğer insani yardımlarla yalnız bırakmıyor.

İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (4)

İDDEF, Mısır’ın başkenti Kahire’de kurduğu Acil Yardım Lojistik Merkezi ile gıda, kıyafet, un, ilaç ve tıbbi malzemeleri düzenli olarak tırlarla Gazze’ye sevk etmeyi sürdürürken, hayırseverler, mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabildiği gibi GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.

Bağış yap


İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (1)

İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (3)

İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (11)

İDDEF, Gazze’nin Kuzeyinde Gıda ve Un Dağıtımı Yaptı (9)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU