TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor
İDDEF, Kahramanmaraş merkezli 10 şehri etkileyen depremin ilk gününden bu yana bölgeye ulaştırdığı 137 yardım tırı ile afetzede vatandaşların yanında olarak, 600 saha görevlisi ile yardım eli uzatıyor.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana gibi illerde de yıkıcı etkiyle yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm imkanlarıyla deprem sahasında görev alarak afetzedelerin yanında oluyor. 6 Şubat'tan bu yana deprem bölgesine 137 yardım tırı gönderen ve 5 lojistik merkez kuran İDDEF, 600 saha görevlisi ile depremzede vatandaşların yardımına koşuyor.

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (9)

3 ilde her gün 14 bin kişiye çorba ve kahvaltılık dağıtımı yapan İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak için depremin ilk anından itibaren tüm gücümüzle bölgeye ulaştık. 6 Şubat’tan bu yana Genel Merkez Afet Masası, 30 şehrimizdeki temsilciliklerimiz, Federasyonumuza bağlı dernekler ve gönüllülerimizle 10 ilde afetzede vatandaşlarımızın yanındayız. AFAD koordinasyonuyla sürdürdüğümüz çalışmalarımızda, şu ana kadar 137 yardım tırımızı bölgeye ulaştırırken 5 lojistik merkezimiz ve farklı şehirlerdeki 600 saha görevlimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.
   

Bağış Yapmak İstiyorum

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (2)

Bu kapsamda 910 ton kuru gıda ve kumanya, 34 bin battaniye, 120 bin ekmek, 19 bin 100 koli su, 250 çadır, 3 tır kışlık kıyafet, 20 jeneratör, 238 ton kömür, 1 tanker yakıt, 10 ton kefen ve 3 tır hijyen malzemesi ile vatandaşlarımızın yanındayız. Günlük yaşam desteği diyebileceğimiz ve kardeşlerimizin ilk insani ihtiyaçları olan su, sıcak çorba, ekmek ve battaniye yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.


İDDEF’in deprem bölgelerinde yaptığı yardım çalışmalarına destek olmak isteyen hayırseverler internet sitesi acil yardım sayfası üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, temsilciliklerden ya da şube merkezlerine gelerek bağış yapılabiliyor. Yardımseverler, ayrıca DEPREM yazıp 7230’A SMS göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. 0212 621 0065 Çağrı Merkezinden ayrıntılı bilgi alınarak bağış yapabiliyor. 

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (5)

iddef-deprem
Adıyaman’da bulunan yönetim kurulumuz, deprem bölgesinde son duruma ilişkin değerlendirme ve istişare toplantısını gerçekleştirdiler.

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (1)

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (4)

iaea
Tüm zorlu yolları aşarak, yardım tırlarının ulaşamadığı köylere acil yardım malzemelerini ulaştırmaya devam ediyor, vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz.

İDDEF, Deprem Bölgesinde Yaraları Sarmaya Devam Ediyor (7)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU