TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, Bombalar Altında Yardım Elini Uzatıyor

İDDEF, Bombalar Altında Yardım Elini Uzatıyor
İDDEF, işgalci İsrail’in bombalı saldırıları altında yaşam savaşı veren Filistinli sivillere Gazze Şeridi’ndeki ambulansları ve acil yaşam malzemeleriyle destek oluyor. İsrail ise savaş ve insanlık suçu işleyerek bombalı saldırılarına devam ediyor.


İşgalci İsrail’in ablukası ve bombardımanına rağmen insani yardım çalışmalarına aralıksız devam eden İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), İsrail’in Gazze Şeridi’nde sivil yerleşim yerleri, okul, hastane ve cami demeden her yeri bombalamasıyla yaşanan katliamda bölgedeki ekipleriyle yaraları sarmaya gayret ediyor. İDDEF, üç ambulansıyla sağlık hizmeti vermeye çalışırken, yaşanan son hava bombardımanında füzelerin isabet ettiği bir binada yaralananlar İDDEF ambulanslarıyla hastaneye sevk edildi. İşgalci israil’in saldırısında çoğunluğu çocuk ve kadınların olduğu binada yaşanan korku ve panikle beraber yaralıların durumu an be an kameralara yansırken, yapılan son saldırıda İDDEF’in bir ambulansı kullanılamaz hale geldi.


Gazze Acil Yardım Bağış Yap


7 hastane, 21 sağlık merkezi ve 23 ambulansın kullanılamaz hale geldiği, 65 sağlık çalışanının şehit düştüğü Gazze’de görevini yerine getirmeye çalışan İDDEF, insanlık ve savaş suçu işleyen İsrail’in vahşet yaptığı bölgede Filistinlilerin yaralarını sarıyor. Yakıt, ilaç, gıda ve battaniye dağıtan İDDEF, fırınlarda günlük olarak ekmek pişiriyor, sıcak yemek ile birlikte günlük 50.000 adet ekmek ikramında bulunuyor.
   

İDDEF’in Gazze’deki ekipleri, işgalci İsrail ordusunun insanlık dramına yol açarak elektrik, su ve yakıtı tamamen kestiğini bildirirken, sivillerin güvenli bölge düşüncesiyle sığındığı hastane ve okulların da bomba altında kaldığını, bölgede tıbbi malzeme ve yakıt yardımı yapılmaması halinde sağlık sisteminin yakın zamanda tamamen çökeceğini ifade etti.


Hayırseverler, Gazze’deki mağdur ailelere "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabiliyor. Hayırseverler ayrıca GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabiliyor.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU