TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF, 7'den 77'ye Her Yüreğe Merhem Oluyor

İDDEF, 7'den 77'ye Her Yüreğe Merhem Oluyor
190 yardım tırı, 5 lojistik merkezi ve 600 saha görevlisiyle 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde sahada olan İDDEF, 7’den 77’ye herkesin yardımına koşarken depremden en çok etkilenen çocukların ise giyim, yiyecek, içecek ve çeşitli aktivitelerle yanında oluyor.

adıyaman-deprem-iddef-cocuk

İnsanlık tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan, ancak aynı hızla imar ve ihya çalışmalarını sürdüren Türkiye’de devlet, sivil toplum kuruluşları ve millet el ele vererek yaraları sarıyor. Bu kapsamda depremin ilk günü olan 6 Şubat'tan bu yana 'bir gün değil her gün yardım' anlayışıyla deprem bölgesindeki şehirlerde başta çorba ve sıcak yemek olmak üzere, yakacak, ısıtıcı, battaniye, gıda kolisi ve kışlık kıyafet dağıtan İDDEF, bir yandan geçici barınma için çadır ve konteyner mahalle kurumlarını sürdürüyor.

adıyaman-deprem-iddef-gıdakolisi

Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ'da çalışmalarına devam İDDEF, deprem acil yardım seferberliği kapsamında AFAD koordinesiyle bölgede neye ihtiyaç varsa ulaştırarak bizzat sahadaki ekipleriyle dağıtım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Bağış Yapmak İstiyorum

iddef-erzakyardim-deprembolgesi

Bölgeye ulaştırdığı yardımları günden güne artıran ve yıllık planlamasını yapan İDDEF, ihtiyacın devam ettiği bilinciyle başta üç öğün sıcak yemek ikram etmekle birlikte, acil ihtiyaç kapsamında gıda kolisi, giyim, ısıtıcı ve yakacak temin ederek depremzedelere teslim ediyor.


Elbistan'da açmış olduğumuz butikte deprem mağduru vatandaşlarımıza yönelik kıyafet yardımlarımızı sürdürüyor, kardeşlerimizi soğuk kış günlerinde yalnız bırakmıyoruz.

iddef-deprembolgesi-cocuk-yardim

Adıyaman'da depremden etkilenen çocuklarımızı da unutmuyor, dağıtımlarımıza düzenli olarak devam ediyoruz.

Fitreni Bağışla

iddef-yardim-cadirkurulumu

Hatay'da yaşanan deprem sonucunda evlerinden olan vatandaşlarımızın geçici olarak barınabileceği çadırlarımızın kurulumunu yapıyor, kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. 

iddef-adiyaman-deprem-yardimi

Adıyaman’ın kırsal yerlerinde kalan köylerdeki depremzede vatandaşlarımıza tek tek ulaşıp emanetlerinizi ulaştırıyor bölgede yapılacak hizmetlerle alakalı kardeşlerimizle istişarelerimizi sürdürüyoruz.

iddef-yardimtirlarimektup

Deprem bölgelerine gelen tırlardan çıkan notlar... Bu zorlu süreci el birliği ile hep beraber atlatacağız.

yardimkolisi-erzak-iddef-giyim-duygulandirannotlar

yardimkolisi-erzak-iddef-giyim-duygulandirannotlar (2)

iddef-erzakyardim-deprembolgesi

iddef-erzakyardim-deprembolgesi

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU