TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gine’de Kur’an-ı Kerim Yarışmasıyla Mezuniyet

Gine’de Kur’an-ı Kerim Yarışmasıyla Mezuniyet
Gine’deki II. Abdülhamid Han Camii'nde yaz sezonu boyunca Kur’an kursu düzenlendi. Öğrenciler düzenlenen Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasıyla mezun oldu.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Batı Afrika ülkesi Gine'nin başkenti Konakri'de inşa ettiğimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi’nde eğitim-öğretim çalışmaları meyvelerini veriyor. Külliye içindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde tüm yıl boyunca talebeler ilim tahsil ederken, II. Abdülhamid Han Camii'nde ise öğrenciler Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor.

600 Öğrenci Yarışmaya Katıldı

II. Abdülhamid Han Camii'nde yaz kursuna katılan öğrenciler arasında Kur'an-ı Kerim yarışması düzenlendi. 600 öğrencinin katıldığı yarışmada birinci olan kız ve erkek talebelere 100 bin Gine Frangı, rahle ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

2018 Yaz Kursu Tamamlandı

Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde öğrenmenin, anlamanın ve yaşamının hedeflendiği yaz kursuna toplamda 870 öğrenci katıldı. Bu öğrencilerden 600’ü tam olarak kursu bitirirken eğitimleri ise her biri 30’ar kişilik olmak üzere 20 ayrı grupta tamamlandı.

Yarışma Heyecanıyla Mezuniyet

Yaz kursu mezuniyet töreni yarışma şeklinde yapıldı. Her gruptan iyi olan bir kişi seçilerek toplamda 20 öğrenci arasında yarışma düzenlendi. Hocalardan bir komisyon kurularak okumalar değerlendirildi. Öğrencinin okuması belirli aralıklarla durdurularak başka yerlerden okunması istendi. Yarışma sonunda birinci ve ikinci şeklinde derecelendirme yapıldı. Birinci olan erkek ve kız öğrencilere 100 Bin Gine Frangı, rahle ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Bunun dışında 20 grup içinde en iyi olanlara Kur’an-ı Kerim, rahat okumaları için rahle, defter ve kalem dağıtıldı.

Belgeleriyle Kaldıkları Yerden Başlayacaklar

Kursa katılan tüm öğrencilere karne şeklinde notları ve Kur’an-ı Kerim okumada nereye kadar gelebildiği ve nerede kaldığını gösteren belgeler verildi. Öğrenciler bir sonraki sene yaz kursunda tekrar bu belgelerle gelip kayıt olabilecek ve kaldıkları yerden başlayabilecek.

Gine’de Kur’an-ı Kerim Yarışmasıyla Mezuniyet

Bir Yandan Okul Bir Yandan Kur’an Kursu

Kur’an kursu hocaları ise yaptığı açıklamada, şu an okulların açılma zamanı olduğu için eğitime ara verildiğini ancak 10 Ekim 2018 tarihinde tekrar eğitimin başlayacağını söyledi. Kur’an öğrenmek veya seviyesini ilerletmek isteyen öğrencilerin eğitimlerine devam edeceği bilgisini veren hocalar sabah okulu olanların akşam geleceğini, öğlen okulu olanların sabah gelip eğitim görebileceğini vurguladı.

Eğitim Seti Bağışı Yap

Bir Talebe ya da Hoca üstlen

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU