TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yaraları sarmak için ilk günden bu yana seferberlik anlayışıyla çalışan İDDEF, yardım çalışmaları, iftar ve sahur sofralarıyla Ramazan’ın bereketini paylaşıyor.

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-8

2023 yılı Ramazan çalışmalarını "İyilik Seninle” sloganıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları öncelikli olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki ailelere ulaştırıyor. Yıl boyunca kalıcı eser ve eğitim çalışmalarıyla sahada olduğu 55 ülkede de gerçek ihtiyaç sahiplerini, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan kriz içindeki insanları, medreselerde ücretsiz eğitim gören öğrencileri ve onların yoksul ailelerini unutmayan İDDEF Ramazan yardımlarını teslim ediyor.

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-8

Depremin ilk günü olan 6 Şubat’tan bu yana bölgeye 220 tır yardım ulaştıran İDDEF, 5 lojistik merkezi, 2 İyilik Çarşısı, 5 aşevi ve 500'ün üzerinde görevli ve gönüllüsüyle Ramazanda da depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Onlarca kazanda İDDEF personeli ve gönüllülerin desteğiyle yapılan yemekler çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelere ulaştırıldığı gibi, iftar ve sahur sofraları kuruluyor, mobil araçlarla da köylere iftar bereketi götürülüyor. İDDEF'in aşevlerinde her gün 20 bin kişilik iftar yemeği pişirilerek Ramazan’ın paylaşma ve dayanışma ruhu yaşatılıyor.

Bağış Yapmak İstiyorum

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-6

Bağışlar, "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla, 0212 621 00 65 numaralı telefondan ve temsilciliklerden detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor. Hayırseverler 70 lira ile bir kişiye iftar verebileceği gibi, RAMAZAN yazıp 7230'a SMS göndererek de 10 TL destek olabiliyor.


Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-4

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-7

Deprem Bölgesindeki Kazanlar Afetzedeler İçin Kaynıyor-9

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU