BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Lübnanlı kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olalım, yaralarını birlikte saralım.
lubnan-patlama-iddef-yardim

Lübnan’da meydana gelen büyük patlamadan etkilenen Lübnanlı kardeşlerimize sizlerin desteğiyle gıda ve hijyen paketi yardımı ulaştırıyoruz. 

lubnan-patlama-agustos-2020 

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Ortadoğu ülkesi Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlama sonrası gerçekleşen insani yardım faaliyetlerine destek olmak, Lübnanlı kardeşlerimizin yaralarını sarmak, acıları dindirmek ve acil ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçtik. 

lubnan-beyrut-acil-yardim-iddef-agustos-2020
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamanın ardından mağdur kardeşlerimizin yaralarını sarmaya başladık. Bölgeye gıda ve hijyen paketlerinin ilk bölümünü ulaştırdık. Bu kapsamda ilk etapta 1000 aileye emanetlerinizi teslim ettik.

lubnan-patlama-2-agustos-2020

Gıda ve Hijyen Paketi Desteği

Dünyanın dört bir yanında eğitim ve insanı yardım faaliyetleri gerçekleştirirken aynı zamanda acil yardım çalışmalarıyla da mağdur kardeşlerimizin yanında oluyoruz. İDDEF olarak, yüzlerce kişinin öldüğü, binlerce kişinin yaralandığı, yüzlerce evin yıkılıp binlerce evin zarar gördüğü Lübnan’da acil yardım çalışmalarımıza başladık. Lübnanlı kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olarak gıda ve hijyen paketi desteği sağlıyoruz. Şiddetli patlamada tahıl silolarının zarar görmesi nedeniyle oluşan acil gıda ihtiyacını karşılamak ve gıda kıtlığı yaşanmaması için çok yönlü çalışmalar sürerken, İDDEF olarak sizlerin desteğiyle içerisinde temel yaşam malzemelerinin olduğu kumanya ve Kovid-19 ile mücadele kapsamında hijyen paketi ulaştırıyoruz.

lubnan-beyrut-acil-yardim-iddef-agustos-2020-2
Beyrut’ta patlamanın yaşandığı bölgede mağdur kardeşlerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Gıda ve hijyen paketlerini ihtiyaç sahiplerine teslim ettik.

Sen de Destek Olabilirsin

Lübnan’daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir. 100 TL gıda paketi, 50 TL hijyen paketi ile siz de Lübnan’daki felaketten olumsuz etkilenen kardeşlerinizin acılarını dindirebilir, zor günlerde yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

lubnan-patlama-1-agustos-2020

Lübnan’da Ne Oldu?

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos 2020 Salı günü patlayıcı maddelerin bulunduğu depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti. Patlamada, 171 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 6 bin kişi de yaralanmıştı.


lübnan acil yardım

Lübnanlı kardeşlerimizin zor günlerinde yanlarında olalım, yaralarını birlikte saralım.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

100