TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
İDDEF olarak, 6.3'lük depremle evleri yıkılan Afgan kardeşlerimize kalıcı eser deprem konutlarımızla sıcak bir yuva oluyoruz

Afganistan'ın Herat vilayetinde şiddetli depremlerin vurduğu köylerde acil yardım bekleyen afetzedeler, dondurucu soğukların yaşandığı ve sert rüzgarların etkili olduğu bölgede kışı atlatabilmek için bir an önce evlerinin inşa edilmesini beklerken, İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Herat Deprem Konutları projesini hayata geçirdik. Siz de depremzede kardeşlerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak, kışın kapıya dayandığı günlerde sıcak bir yuva olacak projeye destek olabilirsiniz.


Depremin İlk Gününden Bu Yana Yaraları Sarıyoruz

07 Ekim 2023’te Afganistan’ın Herat bölgesinde 6,3 büyüklüğünde meydana gelen depremde ölenlerin sayısı 2 bin 400’ü geçti. Yaralı sayısının 2 binden fazla olduğu bölgede 1.320 ev kullanılamaz hale geldi. İlk günden bu yana deprem bölgesinde günlük 5 bin kişilik sıcak yemek ikramında bulunup, ilk etapta 1000 adet battaniye ve 300 çadır dağıtırken şimdi de kalıcı eser vizyonuyla, evleri yıkılıp barınma ihtiyaçlarını karşılayamayan halkın problemlerini gidermek için Herat Deprem Konutları projemize başlıyoruz.


216 Adet Konut İnşa Edilecek

Deprem konutlarımız 55 m2 taban alanlı olup 2+1’den oluşacak ve 216 adet inşa edilecek. Projemizde inşa edilecek konutlar 3 odalı 1 mutfak ve 1 banyolu olacaktır. Her bir dairede 1 5m2’lik 2 oda ve 11 m2’lik odalar bulunacak. Ayrıca 6 m2’lik mutfaklar ve 2 m2’lik banyo bölümleri olacak. Daire girişlerinde 7,5 m2’lik dış avlu alanı yapılması planlanıyor. Dairelerde 6 adet pencere bulundurulacak olup ferah bir ortamın oluşturulması sağlanacak. Dairelerin temelleri ortak sahada düzenlenecek olup çevre düzenlemesi ve yürüyüş yolları oluşturulacak.


Kardeşlerimize Sıcak Bir Yuva Olmak İster misiniz?

Siz de bu projeye destek vererek, kara kışı düşünen Afganistan’daki afetzede kardeşlerimizin hayalini kurdukları kalıcı eser evlerine sahip olmasına destek olabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimiz ile temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


herat deprem konutları projesi

İDDEF olarak, 6.3'lük depremle evleri yıkılan Afgan kardeşlerimize kalıcı eser deprem konutlarımızla sıcak bir yuva oluyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0