TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Gazze'deki hastanelere, ambulans ve diğer araçlara yakıt desteği sağlıyoruz

İşgalci İsrail'in ağır saldırılar ve uyguladığı ambargo nedeniyle hastaneler, telekomünikasyon şirketleri, sağlık merkezleri, evler ve kuyudan su çıkarımı için kullanılan jeneratörleri çalıştırmak için akaryakıt gerekiyor. İDDEF olarak, bu önemli sorunun çözümü noktasında yardımcı olarak bölgeye akaryakıt desteği sağlıyoruz. Gazze'deki 3 ambulansımızın da çalışması için gerekli yakıtın ulaşması için teyakkuz halindeyiz. 

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yakıt girişini engellemesiyle birçok hastane elektriksiz kaldığı için faaliyetlerini sürdürememiş, ambulanslar hizmet dışı kalmış, doktorlar cep telefonu ışığıyla cerrahi operasyonlar gerçekleştirmişti. Gazze’deki çatışmaların ilk haftasında, bölgedeki tek elektrik santrali yakıt yetersizliği nedeniyle elektrik üretimini durdurmuştu.


Siz de Gazze’deki mağdur ailelere bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına FAST/EFT/havale yoluyla, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerindeki temsilcilikleri ziyaret ederek ya da 0212 6210065 numaralı çağrı merkezinden detaylı bilgi alarak destekte bulunabilirsiniz. Ayrıca GAZZE yazıp 7230'a SMS göndererek 20 TL bağış yapabilirsiniz.

gazze - yakıt

Gazze'deki hastanelere, ambulans ve diğer araçlara yakıt desteği sağlıyoruz

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0