TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

'Allah sizlerden razı olsun, bizi ölümden kurtardınız'

'Allah sizlerden razı olsun, bizi ölümden kurtardınız'
İDDEF, Yemen’de ihtiyaç sahibi 2 bin 90 muhtaç aileye ulaşarak gıda yardımı yaptı. Mazlum kardeşlerimiz hayır duasında bulunarak, 'Allah sizlerden razı olsun' dedi.

Dünyanın en büyük insanlık krizinin yaşandığı ve 25 milyon insanın acil yardıma muhtaç olduğu Yemen’e yönelik çalışmalarımız sürerken İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, hayırseverlerin destekleriyle 2 bin 90 muhtaç aileye ulaşarak gıda yardımında bulunduk.

Yemen İçin Bağış Yap

Yemen’e Acil Yardım” sloganıyla başlattığımız ve hayırseverlerin verdiği destekle kampanya kapsamında üçüncü etap yardım çalışmasını ülkenin Marib şehrinde, 1620 aileye sıvı yağ, şeker, pirinç ve undan oluşan gıda kolisi dağıtarak gerçekleştirdik.

yemen iddef 3. etap yardım

'Allah Sizlerden Razı Olsun, Bizi Ölümden Kurtardınız'

Gıda yardımı dağıtım esnasında hayırseverlere ve Türkiye’ye teşekkür eden ve gözyaşı döken Yemenli bir kadın, “Bizler Maarib’den geldik. Bu yardımlardan dolayı Allah sizlerden razı olsun. Allah sizleri yüceltsin. Vallahi bizler böyle bir hal üzereydik ki Allah’tan başka bizim durumumuzu bilen yoktu. Allah sizlerden razı olsun, bizleri ölümden kurtardınız” diyerek hayır duasında bulundu.

İDDEF olarak, ilk etap temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımını Hadramut bölgesinin Tarim şehrinde 200 aileye, ikinci etabı Marib’de 270 aileye yaparken, üçüncü etap yardım çalışmasını ise bin 620 aileye ulaşarak sürdürdük. Böylece toplamda şu ana kadar 2 bin 90 muhtaç aileye gıda kolisi dağıtarak yardım çalışmalarını aksamadan devam ettirdik.

yemen iddef 3. etap yardım

Zekat Bağışınız Yemen’e Aş Olsun

24 milyon insanın hayatta kalmak için yardıma muhtaç olduğu, her 10 dakikada 1 çocuğun, yetersiz beslenme ve salgın hastalıklardan dolayı hayatını kaybettiği Yemen’de yiyecek yardımı sürerken zekat bağışlarınız gıda kolisi olarak bölgeye ulaşıyor. 100 TL olan gıda paketi için siz de destek olabilirsiniz.


Yemen İçin Kurban Bağışı Yapabilirsiniz

İDDEF olarak Yemenli ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kurban kesimleri gerçekleştiriyoruz. Siz de adak, akika ve şükür kurban bağışınızı Yemen için yapabilir, açlık ile mücadele eden milyonlarca kardeşimiz için iyiliğe vesile olabilirsiniz. Adak, akika ve şükür küçükbaş kurban bedeli ise 750 TL.

yemen iddef 3. etap yardım

Nasıl Bağış Yapabilirim? 

İDDEF aracılığıyla 100 TL bağışta bulunarak gıda paketini yokluk ve yoksulluk içindeki kardeşinize ulaştırabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabildiğiniz gibi 0212 621 0065 numaralı telefonunu arayıp detaylı bilgi alarak da destek olabilirsiniz.

Yemen İçin Kurban Bağışı Yap

Yemen İçin Zekat Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU