TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Velilerden talebe çocuklarına yakın ilgi

Gine’deki Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi içerisindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde eğitim gören talebelere, aileleri ‘temizlik seti’ hediye etti.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Batı Afrika ülkesi Gine'nin başkenti Konakri'de inşa ettiğimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin yapımı hızla tamamlanıyor. Çalışmalarda 2. etap başlarken, külliye içerisindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde eğitim sürüyor. 


Ailelerimizle de iletişimimiz çok güçlü


İslami eğitim gören ilim talebesi kardeşlerimizin ihtiyaçları hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle giderilirken İDDEF olarak değerli aileleriyle de iletişim halindeyiz. Bu kapsamda Medrese Aile Birliği ile çeşitli çalışmalarımız devam ediyor.


gine-tahadduk-temizlikseti-hediye-iddef


Tasadduk ruhu aşılandı


Çocuklarının Kur’an-ı Kerim öğrenen ilim talebesi olarak yetişmesinin heyecanı ve mutluluğunu yaşayan aileler, kurulan Kur’an’ın Tanıtımı Derneği ile evlatlarının eğitimiyle yakından ilgileniyor. İDDEF olarak Afrikalı Müslüman ailelere aşılamaya çalıştığımız tasadduk ruhu ve teşviki çerçevesinde talebe kardeşlerimize ailelerinin sadakası ‘temizlik seti’ oldu.


gine-tahadduk-temizlikseti-hediye-iddef


Talebelerimizin kişisel temizliğine özen gösteriyoruz


Talebe kardeşlerimizin aileleri ‘temizlik imanın yarısıdır’ sözünün gereği ihtiyaca göre çocuklarına sabun, diş macunu, diş fırçası ve kulak temizleme çubuğundan oluşan temizlik seti hediye etti.


500 talebe kapasiteli İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde talebelerimizin İslami eğitimleri en kaliteli şekilde devam ederken, İDDEF olarak talebelerimizin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için büyük özen gösteriyoruz.