TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Üstadımız Mahmud Efendi için Dünyanın Dört Bir Yanında Hatimler Okunuyor

Üstadımız Mahmud Efendi için Dünyanın Dört Bir Yanında Hatimler Okunuyor
Sevgili Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri'nin (k.s.) vefatının sene-i devriyesi münasebetiyle medreselerimizde Hatmi Şerifler ve dualar okunuyor.

Bir asra yakın ömrünü İslam’a hizmet ile geçiren, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında binlerce talebenin yetişmesine vesile olan, son asrın müceddidi, üstadımız, Mahmud Efendi Hazretlerimizin (Kuddise Sirruhû) Hakk'a yürüyüşünün sene-i devriyesinde Kur’an-ı Kerim tilavetleri okunarak, dualar yapılıyor.

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (7)
Burkina Faso

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu’nun (İDDEF) dünyanın 40 ülkesinde bulunan 100 eğitim merkezi ile 80 medresesinde hafızlık ve İslami ilimler tahsil eden binlerce talebeler ve görevli hocalar okudukları Hatmi Şerifleri, Mahmud Efendi Hazretlerimizin ruhuna hediye etti.

mahmud-efendi-endonezya-hatim-iddef-2
Endonezya

Mahmud Efendi Hazretlerimizin (k.s) “Ey talebeler! Sizler kurumuş toprakların yağmur yüklü bulutlarısınız. Direksiz kubbelerin direklerisiniz” dediği talebeler Gine’den Somali’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a, Arnavutluk’tan Endonezya’ya kadar uzanan tüm coğrafyalardaki İDDEF Medreselerinde okudukları Kur’an-ı Kerim ile birlikte, dualarda bulunuyor.

mahmud-efendi-hazretleri-İDDEF

İDDEF, nihai amacı eğitim olarak Mahmud Efendi Hazretleri’nin (k.s) Kur’an ve Ehl-i sünnet ve’l Cemaat üzere gösterdiği yolda, “Dünyanın her mahallesine bir erkek bir de kız medresesi açılacak. Erkekler erkek hocadan, hanımlar hanım hocadan dinlerini öğrenecek. Her yer sükunet bulacak, her yer süt liman olacak” anlayışıyla çalışmalarına istikrarlı ve yoğun şekilde devam ediyor.

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (4)
Kırgızistan

İDDEF ayrıca, Afrika ve Asya’da içme, kullanma, ibadet ile birlikte kısacası tüm hayat için kullanılan su kuyularına Mahmud Ustaosmanoğlu Hazretlerimiz (k.s) adına yenilerini ekliyor. 23 Haziran 2022 tarihinde Hakk’a yürüyen Mahmud Efendi Hazretlerimiz (k.s) adına 1001 su kuyusu açılması için projesini devam ettiren İDDEF, açtığı su kuyuları ve ceşmelerle üstadımızın adının Ümmet coğrafyasında yaşamasına hem de insanlığın mutluluk ve ferahlığına vesile oluyor. Hayırseverlerin destekleriyle bir bir açılmaya devam eden su kuyuları ile talebelerin ve Müslümanların hayatı kolaylaşıyor.

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (1)
Filipinler

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (1)Hindistan

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (2)
Güney Afrika

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (3)
Nijer

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (5)
Burkina faso

mahmud-efendi-hazretleri-iddef-hatim (6)
Somali

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU