TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

"Çantamda Umut Var" Projesi

"Çantamda Umut Var" Projesi

Çantasında umut, yüzünde mutluluk var


İDDEF, esas çalışma alanı olan eğitim kapsamında talebelerin mutluluğu ve rahatı için sürpriz bir proje başlattı. Siz de 100 TL bağış yaparak medrese talebelerine eğitim seti hediye edebilir, onların eğitim hayatındaki heyecanına ortak olabilirsiniz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, kalıcı ve sürdürülebilir projeler ilkesi doğrultusunda çalışma yaptığımız tüm ülkelerde eğitime desteği bir görev bilerek, "Çantamda Umut Var" projesini başlattık. Bu kapsamda sizler de 100 TL bağışlayarak bir talebenin çanta, kalemlik (kalem, silgi, kalemtıraş), defter ihtiyaçlarını karşılayabilir, çantalarına bir parça umut ekleyebilirsiniz.

İDDEF çantamda umut var eğitim seti projesi

Biz de Yaşamadık mı Bu Heyecanı?

Her sene başında okulumuza adımladığımız yılları hatırlayalım. Yeni alınmış çantamıza özenle yerleştirdiğimiz defter, kalem ve silgimizin bizim için kıymeti gelsin gözümüzün önüne. Biz de yaşadık bu heyecanı. İşte bu duyguyu gelin şimdi Afrika’daki yoksullukla mücadele eden kardeşlerimize de yaşatalım.

Siz hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle içinde defter, kalem, silgi ve kalemtıraş olan çantayı kardeşlerimizin omuzlarına takıyoruz. Kalemliğin içine ağızlar tatlansın diye şekerlerimizden de koyuyoruz.

İDDEF çantamda umut var eğitim seti projesi-2

“Çantamda Umut Var” projesi kapsamında eğitim seti dağıtımlarının ilkini Tanzanya Singida’da gerçekleştirdik. Talebemiz çantasını omuzlayıp, bisikletinin pedallarına heyecanla basarak evinin yolunu tuttu. Mutluluğunu paylaşacağı ailesine kavuşmak üzere…

100 Çocuktan 35’i Yoksulluk Sebebiyle Okuyamıyor

Unutmayalım ki! İslam dünyasının en büyük sorunu eğitim. Bugün dünyada 236 milyon çocuk çeşitli imkansızlıklar sebebiyle eğitimden uzak kalıyor. Bu neredeyse Avrupa kıtasının %30'una denk gelmekte. Sahra altı Afrika'da 100 çocuktan 35'i yoksulluk sebebiyle okuyamıyor.

Eğitim Seti Bağışı Yap